Ana SayfaTürkiyeMelih Gökçek AK Parti Genel Başkan Yardımcısı mı oluyor? Yüksek istişare kurulu...

Melih Gökçek AK Parti Genel Başkan Yardımcısı mı oluyor? Yüksek istişare kurulu yeni model

Kaybedine 23 Haziran seçimleri için hala en ufak bir yaptırım uygulamayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, erkene çektiği kongrede bazı isimleri tasfiye edeceği konuşuluyor. Asıl flaş iddia ise Melih Gökçek hakkında. Konuşulanlara göre Erdoğan, 20 yıldan fazla Ankara’da görev yapan Melih Gökçek’i genel başkan yardımcısı yapabilir.

Yeniçağ gazetesinin haberine göre, AK Parti’deki yeni kaymaları önlemek için Erdoğan Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda olağan kongreyi bir yıl öne çekme kararı almıştı. Bu flaş karar partide yeni tartışmaların da fitilini ateşledi.

Melih Gökçek’e genel başkan yardımcılığı teklifi

AK Parti çevrelerinde Erdoğan’ın 23 Haziran seçim yenilgisinden sorumlu tuttuğu isimleri tasfiye edeceği ve bu nedenle de kongreyi erkene aldığı görüşü hakim. Erdoğan’ın 2017’de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan istifa ettirdiği Melih Gökçek’i genel başkan yardımcılığına getireceği konuşuluyor.

Erdoğan, Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın kendisine cephe almasına ve yeni parti çalışmalarına başlaması üzerine Bülent Arınç, Cemil Çiçek ve Mehmet Ali Şahin gibi AK Parti’de ağırlığı bulunan isimleri Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu’na almıştı.

Davanın önemli isimleri AK Parti’ye dönecek iddiası

Erdoğan’ın aynı hamleyi parti yönetiminde de gerçekleştirerek, geçmişte AK Parti iktidarında önemli görevlerde bulunmuş ve kamuoyunun da yakından tanıdığı bazı isimleri bu kapsamda değerlendirmeyi düşündüğü öne sürüldü. Bu kapsamda Melih Gökçek’i genel başkan yardımcılığına getirileceği iddia edilirken, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin ise koltuğunu koruyacağı, Gökçek’e farklı bir görev verileceği belirtildi.

İstanbul seçimini Ekrem İmamoğlu’na kaybeden Binali Yıldırım’ın Cumhurbaşkanı Başyardımcılığı ya da Cumhurbaşkanı vekilliğine getirileceği konuşuluyor.

Kabineye dönük eleştiriler nedneniyle Erdoğan Meclis’ten kabineye iki-üç ismi alabilir.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,682TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz