Ana SayfaTürkiyeMelih Gökçek Davutoğlu'nun hareketine mi katılıyor? Nedim Yamalı'dan çok konuşulan açıklama

Melih Gökçek Davutoğlu’nun hareketine mi katılıyor? Nedim Yamalı’dan çok konuşulan açıklama

DW Türkçe’de Nevşin Mengü’nün sunduğu Bire Bir’in konuğu eski AK Parti Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı oldu. Melih Gökçek’in görevden alınması hakkında konuşan Nedim Yamalı, “Melih Gökçek sizinle mi birlikte” sorusuna da siyaset kulislerini hareketlendiren bir yanıt verdi.

Davutoğlu’nun yayınladığı manifestoya katkı sunan isimlerden biri olan Nedim Yamalı, “Eğer iyileşme görülmezse biz de gereğini yaparız” diye konuştu.

Melih Gökçek duayen bir belediye başkanıdır

Melih Bey ile çok eski tanışırız. Benim öğrenciliğimden beri. Siyaseti farklı anlarız. Sık sık karşı karşıya geldiğimiz anlar da oldu. Ama duayen bir belediye başkanıdır. 25 sene hizmet etti. Özellikle ilk yıllarında muhteşem işler başarıldı.

Gökçek’in görevden alınması doğru değil

Melih Gökçek’in görevden alınmasını ben doğru bulmadım. Bu işin içindeydim. Sayın Cumhurbaşkanımızla da konuştuk bu olay nereye gidiyor diye. Ben de müdahale ettim. İşin en azından biraz derli toplu olmasında biraz katkım da oldu.

Bu kararları kim alıyor?

Bu kararların nereden alındığını bilmiyoruz. Bu karar alınırken Ankara İl Başkanı olarak, Ankara’daki bütün teşkilattan, bütün belediyelerden sorumlu kişi olarak, Ankara’nın siyasal sorumlusu olarak bana kimse bir şey sormadı. Sorulsaydı da ‘hayır olamaz’ derdim. Halkın seçtiği insanları görevden alamazsınız. Zaten 1,5 yıl sonra seçim vardı.

Kepazelik düşeyinde işler yapılıyor

Başbakana harekat yapıyorsunuz, belediye başkanlarını alıyorsunuz. Ben il başkanıyım. İstifa ettiriyorsunuz. Bir sürü kepazelik düzeyinde işler yapılıyor. Madem kötüydü Melih Gökçek disiplin kuruluna verildi mi? Görevden alındı, istifa ettirildi ertesi gün maliye, savcılık bir şey yaptı mı yapmadı! Bir mali sorun yoksa, parti olarak da sorun yoksa onu neden görevden aldık?

İstanbul’da Kadir Bey neden istifaya zorlandı? Balıkesir’de Edip Bey niye alıdı? Bir de bunlara kim karar veriyor? Belki onlardan daha sıkıntılı çok daha sıkıntılı belediye başkanı var? Onlar niye alınmıyor? Acaba onların arkasında bu imtiyazlı gruplar mı var?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,681TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz