Ana SayfaSporbeIN Sports Melih Şendil kararını verdi

beIN Sports Melih Şendil kararını verdi

Futboldaki cinsiyetçi söylemleriyle tartışılan Melih Şendil kimdir? Neden kovuldu?

Cinsiyetçi söylemleriyle tartışılan Melih Şendil kimdir? beIN Sports ekranlarının deneyimli spikeri Melih Şendil’in cinsiyetçi sözleri nedeniyle kurumdaki kariyeri sonlandı.

Melih Şendil kimdir?

Spor spikeri olarak ekranlara gelen Melih Şendil maç anlatımıyla özellikle futbol severlerin takip ettiği isimler arasında bulunuyor. beIN Sports’da son olarak görev alan Şendil, yayın esnasında sarf ettiği sözler neticesinde beIN Sports ile yolları ayrıldı. Peki, Melih Şendil nereli?

beIN Sports’da spor yorumları ile izleyen karşısına çıkan Melih Şendil, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde eğitim aldığı sırada mesleğe adım attı.

Okul yıllarında TRT sınavlarına katılarak başarıyla geçti. Rıfat Araz önerisiyle mesleğe devam eden Melih Şendil biyografisi haberimizde.

2019 beIN Sports kariyeri

2019 yılı itibariyle beIN Sports ekranlarında maç spikeri olarak tanınan isim Melih Şendil, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde okurken mesleğe başlangıç yaptı. Şendil, üniversiteden hocası olan 17-18 yıllık TRT spikeri Rıfat Araz’ın tavsiyesi üzerine mesleğe adım attığını ifade ediyor.

Üniversite 3. sınıftayken TRT’nin spor spikerliği için açtığı sınava, hocasının da onayını olarak başvuru yaptığını ve sınavı kazandığını belirtiyor. Şendil, 1992 yılından bu yana mesleğini sürdürüyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri