Ana SayfaTürkiyeMemurlara sesleniyorum: Kılıçdaroğlu'nun oyununa gelmeyin

Memurlara sesleniyorum: Kılıçdaroğlu’nun oyununa gelmeyin

Bürokratlar üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP lideri Kılıçdaroğlu arasında süren tartışmada ikinci raund yaşanıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Eskişehir Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı’nda, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, kamu görevlilerine ilişkin sözlerine yanıt verdi. Erdoğan, ‘Bunların hiçbirisi sizin kılınıza dokunamaz’ diye seslendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Eskişehir Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı’nda partililere seslendi.

Konuşmasında 2023 seçimlerine yer veren Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun hukuksuz işlere imza atmamaları yönündeki uyarılarına ilişkin konuştu.

“Memurumuzun kılına dokundurmayız” diyen Erdoğan; “Sen kimsin de benim memurumu, polisimi, öğretmeni mi tehdit ediyorsun? Milletimize sesleniyorum! Sakın ha bu oyunlara gelmeyin! Bunların hiçbirisi sizin kılınıza dokunamaz” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

Gördüğünüz gibi dimdik ayaktayız. Milletimizin kardeşliğini güçlendirmek dışında şimdiye kadar hiçbir amaç gütmedik, gütmüyoruz. Üzerine basa basa ifade etmek isterim ki dün olduğu gibi bugün de Türkiye’de; Huzurun, barışın, kalkınmanın istikrarın teminatı AK Parti ve Cumhur İttifakı’dır. Son 19 yılda karşılaştığımız nice badireyi nasıl suhuletle atlattıysak, Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağımız 2023 limanına da ülkemizi İnşallah selametle kavuşturacağız.

Dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olma hedefimize eninde sonunda muhakkak ulaşacağız. Bu uğurda hız kesmeden devam ediyoruz. Türk ekonomisini yatırım, üretim, ihracat ve istihdam sütunları üzerinde yükseltmek için yurt içinde ve yurt dışında çalışıyoruz. Bu amaçla hafta başından itibaren 3 ülkeyi kapsayan, 4 günlük bir Afrika seyahati gerçekleştirdik.

Farklı alanlarda 7 anlaşmaya imza attık. Togo’da aynı şekilde işbirliği imkanlarını geliştirecek verimli görüşmeler yaptık ve yine Togo’da bölge ülkelerini de davet etmek suretiyle Burkina Foso’yla orada bir görüşme yaptık. 4 ülkeyle yaptığımız görüşme çok manidardı. Afrika’nın 210 milyonu bulan nüfusuyla en kalabalık ülkesi Nijerya’da da birçok alanda önemli kararlar aldık.

Buralar daha 15 yıl öncesine kadar Türkiye’nin hiçbir varlık göstermediği coğrafyalar. Türkiye oraları bilmiyordu, tanımıyordu. Bizden önce ülkemizden çok uzakta görünen yerlerdi. Bugünün kıtanın her yerinde Türkiye’nin elini uzatan sivil toplum örgütlerini görmekten iftihar ediyorum. Bizden önce Afrika’da ülkemizin esamesi okunmazken hamd olsun bugün kıta ülkeleriyle toplam ticaretimiz 25 milyar doları aşıyor.

‘TÜRKİYE’NİN VERDİĞİ MÜCADELE SÖMÜRGECİLERİ RAHATSIZ EDİYOR’

Aynı soruyu ülkemizdeki lejyonerleri ile birlikte soruyorlar. Türkiye’nin verdiği mücadele sömürgecileri rahatsız ediyor. Avrupa’daki katliamları ile yüzleşmek yerine Türkiye’ye laf atanları muhatap almıyoruz. Cezayir’de Ruanda’da insanları katlettiniz. Kim bunlar Batı! Fransa. Bunlar bize insanlık dersi veremez, önce Türkiye’den insanlığı öğrenmeleri lazım. Bizi Afrika politikamızdan dolayı eleştirenlere Afrikalı kardeşlerimiz cevap veriyor. Afrika kıtası ile işbirliğimizden rahatsız olanlara rağmen işbirliğimizi güçlendireceğiz.

Yurt dışında bu adımları atarken ülkemizi ihmal etmiyoruz. Hemen her hafta ülkemizin bir şehrini ziyaret ediyor ve toplu açılış heyecanını yaşıyoruz. Önceki hafta Adana’da resmi açılışlar yaptık. Yine aynı gün ülkemizin en stratejik sanayi tesislerinden biri olan Ceyhan’da çok önemli bir tesisin temelini attık. Hizmet yolculuğumuza Eskişehir’de devam ediyoruz. Toplantımızın ardından Eskişehir’de 52 yeni fabrikanın açılışını gerçekleştireceğiz. Akabinde bakanlıklarımızın kurumlarımızın tamamladığı toplam yatırım bedeli 2,7 milyar lirayı aşan 106 ayrı eserin toplu açılış törenini gerçekleştireceğiz.

‘SANDIKLARI PATLATMAYA VAR MIYIZ?’

Ana muhalefet CHP… Eskişehir’de yaptıkları hangi eser var? Bunlardan bol bol nasihat dinlersiniz. Hep söylüyorum ya Ziya Paşa’nın sözünü: Eşek ölür kalır semeri insan ölür kalır eseri… Biz eserlerimizle konuşuyoruz. Gelirken şehir hastanesinin önünden geçtik. Biz buyuz işte. Devasa Eskişehir Şehir Hastanesi. Hamd olsun… Bugün millet bahçesinin açılışını yapacağız. Bu eserlerin inşasına katkı sunan herkese şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum. Allah ömür millet yetki verdikçe tüm vilayetlerimiz için çalışmayı sürdüreceğiz. Bunun için önümüzdeki 1 buçuk yılı çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Eskişehir, 2023’te sandıkları patlatmaya var mıyız? Çok çalışacağız, ana kademe, kadın kolları, gençlik kolları kapı kapı dolaşacağız.

‘CHP’NİN PERVASIZLIĞI ARTIYOR’

2023 senesi yaklaştıkça CHP’nin pervasızlığı artıyor. Milleti siyaset kurumundan soğutmak için yalan terörü dahil her şeyi deniyor. Yolsuzluk hırsızlık tecavüz.. tüm bu skandallarının üzerini örtmek için her yolu deniyorlar. Kadrolu militanlarını öne sürerek yurtlar üzerinden üniversite gençliğimizi provoke ettiler, öğretmenleri tehdit ettiler. Tehdit ettiler! Sen kimsin de benim memurumu, polisimi, öğretmeni mi tehdit ediyorsun? Milletimize sesleniyorum! Sakın ha bu oyunlara gelmeyin! Bunların hiçbirisi sizin kılınıza dokunamaz! Bunlar sadece şu anda yönetiminde olduğu belediyelerde işçileri atarlar ama bunun bedelini de ödeyecekler. Alma mazlumun ahını çıkar aheste… Çıkacak! Milletimizin hiçbir kesimi yok ki CHP’nin tehditlerinden nasibini almasın, yalan terörüne maruz kalmasın!

Yeni CHP dediklerinin faşist nobran küstah bir zihniyeti temsil ettiği anlaşıldı. Faşist kodlarından kurtulamayacaklarını biliyorduk ama milletimiz hakikati gördü. Türkiye’nin son 20 yılına damga vurmuş bir kadro olarak boşa geçirecek tek bir saniyemiz bile yoktur. Eskişehir ‘in anaları 2023’ü CHP’ye zindan edecektir. Ama çok çalışacağız. Milletimiz bizden hizmet bekliyor. Milletimiz bizden hak ve özgürlüklerine sahip çıkmamızı bekliyor. Milletimiz bizden büyük ve güçlü Türkiye’yi inşaa etmemizi bekliyor. Onca iftiraya rağmen milletimiz bize güveniyor. Geleceğini AK Parti’de ve Cumhur İttifakı’nda görüyor. Ulaşamadığımız kapısını çalmadığımız her insanımızın vebali omuzlarımızdadır.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri