Ana SayfaTürkiyeMeral Akşener ile Ali Babacan arasında ‘çözüm’ çatlağı

Meral Akşener ile Ali Babacan arasında ‘çözüm’ çatlağı

HDP milletvekili Semra Güzel’in vekillikten önce PKK’lı teröristle çektirdiği fotoğraflar hem siyasetin hem de meclisin gündeminde. İYİ Parti lideri Meral Akşener, o fotoğraf üzerinden çok sert açıklamalar yaptı. Çözüm sürecine manidar atıflarda bulunan Akşener “Açılım-saçılım denen süreç” diyerek “PKK’yla masaya oturanlar” ifadesini kullandı. Tıpkı Semra Güzel gibi çözüm sürecinde yer alanlar hakkında fezleke hazırlanmasını istedi.

Hakan Albayrak Karar’da bugün mu meseleye dikkat çekti ve şunları yazdı:

Çözüm Süreci yerden yere vuruluyor, hatta İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener “PKK’yla masaya oturanların her biri” hakkında mecliste fezleke düzenlenmesi gerektiğini ileri sürerek Çözüm Süreci’ni kriminalize ediyor ama AK Parti o süreci savunmak için kılını bile kıpırdatmıyor.

İktidar adeta ‘ikrardan gelen sükût’ manzarası sergileyedursun, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan gösterdi gereken tepkiyi.

“Vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerini aynen tanımak ama örgütle mücadeleyi de sadece askeri yöntemlerle değil, bölge ülkeleriyle siyasi diyalogla, diplomasiyle ve her türlü enstrümanın etkili bir şekilde kullanılmasıyla yapabilmek”ten bahisle şöyle dedi Babacan:

“Geçmişteki demokratikleşme çabalarına yapılan bazı haksız yakıştırmalar bizi derinden üzüyor. Hele toplumsal desteği yüzde 70’leri geçmiş bir süreci bugün kriminalize etmek toplumla kavga etmektir. Her fırsatta siyaseti mahkûm etmeye çalışmak toplumu reddetmektir. Siyaset, kadim sorunlar dahil olmak üzere milletimizin tüm sorunlarına çözüm aramaktır.”

Bu kadar.

AK Parti sözcülerinden buncağızı duyamayacak mıyız?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri