Ana SayfaTürkiyeMeral Akşener: İktidar darbe edebiyatıyla milletin dertlerini konuşmaktan kurtuldu

Meral Akşener: İktidar darbe edebiyatıyla milletin dertlerini konuşmaktan kurtuldu

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, grup toplantısında gündemi yorumladı. Akşener generallerin bildirisiyle iktidarın milletin dertlerini konuşmaktan kurtulduğunu söyledi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, grup toplantısında gündemi yorumladı. Akşener generallerin bildirisiyle iktidarın milletin dertlerini konuşmaktan kurtulduğunu söyledi.

Akşener: Koltuk hesabıyla değil demokrasi hesabıyla siyaset yapıyoruz

Siyaset, olanı biteni okuyabilme, gerçeği gösterebilme sanatıdır. Yaşananları doğru analiz etmek yetmez, kimi zaman akıntıya karşı da kürek çekmek gerekir. Siyaset dürüstlük, kararlılık ister. Son 3,5 yılda yaşadıklarımızı hatırladıkça bize koltuk hesabıyla değil, demokrasi hesabıyla siyaset yaptıran hepimiz adına Allah’a şükürler ediyorum. Biz kutlu millet davasının neferleriyiz, en büyük gücümüz de milletimize asla yalan söylememek…Bu bizim için vazgeçilmez bir ilkedir, tek seçenektir. Şahsi hesaplarla değil millet yolunda siyaset yapanlar şartlar ne olursa olsun hakikati söyler. Bugün vesayete kafa tutuyormuş gibi yapanlar dün 28 Şubat’ta masa altına saklandığında da biz dimdik duruyorduk.

İktidar milletin dertlerini konuşmaktan kurtuldu

Son dönemde bir modadır aldı başına gidiyor, gece vakti ortalığı karıştırma modası…  İstifa eden bakan mı dersiniz, görevden alınan bürokrat mı, feshedilen anlaşmalar mı dersiniz… Gece uykusu kaçan ne yapsam da ortalığı karıştırsam diye iş başına geçiyor, bedelini ödemek de milletimize düşüyor. Bu modanın son örneği olarak Cumartesi gece yarısı 104 emekli amiral bir bildiri paylaştılar. İktidar darbe edebiyatıyla 4 gün daha milletin dertlerini konuşmaktan kurtuldu. Salı günleri partisinin grubunda konuşacak grubunda konuşmakta zorlanan küçük ortağa yeni bir malzeme çıktı. Millet iradesinin gasp edildiği, getirdikleri kanun reddedildi ya, dünden itibaren görüşmeye açılan kanunla ilgili tutumlar, konuşmalar, farkındalar ortadan kalktı. Kanunu konuşanlar var mı? Bunun milli irade gaspı olduğunu…

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri