Ana SayfaTürkiyeMeral Akşener Aselsan satılacak iddialarına sert çıktı: Peşkeş çektirmeyiz

Meral Akşener Aselsan satılacak iddialarına sert çıktı: Peşkeş çektirmeyiz

Aselsan’ın Katar’a satılacağı iddialarına sert çıkan Meral Akşener, “Aselsan 500 milyon dolarlık uçaklarla uçabilmek için peşkeş çekilemez.” dedi.

İYİ Parti lideri Meral Akşener, ‘Aselsan ve Roketsan’ın Katar sermayesine satılacağı’ iddiasına sert tepki gösterdi. Devletimizin güzide kurumları peşkeş çekilemez diyen Akşener, “Aselsan’ın, Roketsan’ın Katarlılara verileceğine dair bir şey söyleniyor. Onlar bizim kritik kurumlarımızdır. Devletimizin en kritik kurumları, 5 maaş, 10 maaş alabilmek için, 500 milyon dolarlık uçaklarla uçabilmek için peşkeş çekilemez.” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bir dizi ziyarette bulunmak üzere kara yolu ile Manisa’ya geldi. Akşener ilk olarak Turgutlu ilçesinde Belediye Başkanı Çetin Akın, İYİ Parti ile CHP il, ilçe ve kadın kolları yöneticileri, meclis üyeleri ve partililer tarafından karşılandı. Boynuna Turgutluspor atkısı takılan Akşener, ilçenin en işlek caddesi Atatürk Bulvarı’ndaki çarşı merkezinde esnafı ziyaret edip, sohbet etti.

 

“PANDEMİ DERKEN DOLAR YÜKSELDİ”

2 yıldır esnaf esnaf, ilçe ilçe gezdiğini belirten Akşener, “2 yıl oldu. Dükkanların içerisine girdiğimde iktidarı yermiyor, kendi partimi övmüyorum. Sadece sizi konuşuyoruz. Pandemi sorunları derken bir de dolar yükseldi. Amacım; esnafın içinde bulunduğu zor duruma dikkat çekmek. Esnaf bu ülkenin bel kemiği. Üreten sanayici, esnaf olmasa ürettiğini satamaz” dedi.

Akşener, kendisine “Direksiyonun oradan burası görünmez. Rica etsem buraya gelir misiniz” diyerek, iş yerine davet eden köfteci Yusuf Demiriz’in dükkanına girip, köfte pişirdi. Akşener’e aşçı kepi takan Demiriz, “Sorunları beraber aşacağız” dedi. Bunun üzerine Akşener “Doğrudur” diyerek karşılık verdi.

 

“AĞALAR ÇOK RAHATSIZ”

Akşener’in kentteki ikinci durağı Şehzadeler ilçesi oldu. Akşener eline mikrofonu alarak, kendisine eşlik eden vatandaş topluluğuna seslendi. Akşener, şöyle konuştu:

Benim bu gezilerimden ağalar çok rahatsız. Çok üzülüyorlar. (‘Yuh’ diyenleri susturarak) Bu öfke ve nefret dili bizim değil. Biz kafa bulacağız onlarla… Biz eğleneceğiz…

“TÜRKİYE’DE İSTİHDAM GİTTİKÇE AZALIYOR”

Türkiye’de istihdam gittikçe azalıyor. Gençler işsiz. Her yere üniversite açtılar, iş bulmayı 4 sene ötelemek için açmışlar üniversiteleri; plansız, programsız üniversiteler ve mezun olan gençler işsiz. Pek çok öğretmen yetiştiren okul açmışlar, mezun olan öğretmenler işsiz. İş bulabilen tezgahtarlık yapıyor. Esnaflar siftah yapamıyor. Esnaf satacak, sanayici üretsin. Esnaf satacak, çiftçi üretsin. O üretecek, o satacak.

 

“HARAM, ZIKKIM OLSUN”

Hani uçacaktık? Hani kaçacaktık? Hani aşacaktık? Hani 2017’de bu tek adam rejimine girerken ‘Çözün elimdeki prangaları’ deniyordu… Ne oldu? Prangalar sizin ayağınıza geçti, sizin kolunuza geçti. Senin çocuğun işsiz, kabiliyetsiz danışmanlar 5 maaş alıyor. Senin çocuğun işsiz, 11 maaş alıyorlar. Yazıktır, günahtır. Haram olsun, zıkkım olsun.

“DARBE FİNANSÖRÜ DEDİKLERİ BAE İLE ANLAŞMA YAPTILAR”

İtibardan tasarruf olmazmış. Hadi oradan be! Millet açken ne itibarı? Milyon dolarlık uçaklarla gezmek itibar kazandırmaz. Ama Birleşik Arap Emirlikleri’nin yöneticilerine, prensine daha önce, ‘Darbe kalkışmasının finansörü deyip, sonra da 10 tane anlaşma imzalanmaz. Neresi itibar? Türkiye’nin itibarı iki paralık oldu. Ya onu demeyeceksin, ya bunu demeyeceksin.

 

“DEVLETİMİZİN KRİTİK KURUMLARINA EL UZATANLARIN ELLERİNİ ORADAN ÇEKTİRECEĞİZ”

Buradan bir uyarıda bulunmak istiyorum: Aselsan’ın, Roketsan’ın Katarlılara verileceğine dair bir şey söyleniyor. Onlar bizim kritik kurumlarımızdır. Tank Palet Fabrikası’ndan sonra ikinci bir… Uygun kelime bulsam mahkemelik olacağız… Oralara el uzatanların o ellerini oradan çektireceğiz. Devletimizin en kritik kurumları, 5 maaş, 10 maaş alabilmek için, 500 milyon dolarlık uçaklarla uçabilmek için peşkeş çekilemez.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri