Ana SayfaTürkiyeMeral Akşener: Çılgın projelere gerek yok

Meral Akşener: Çılgın projelere gerek yok

Ankara’nın yeni otobüsleri için düzenlenen etkinliğe katılan Meral Akşener’in hedefinde AK Parti ve onun çılgın porjeleri vardı. Akşener cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili de önemli açıklamalar yaptı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye’sinin hizmete sunduğu yeni otobüslerin lansmanında konuştu. 2023’te yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine değinen Akşener, “13. Cumhurbaşkanı Millet İttifakı’nın adayı olacak” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile Ankara Büyükşehir Belediyesinin yeni otobüslerinin teslimat lansmanı programına katıldı. Lansmana CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti milletvekilleri katıldı. Lansmanda konuşma yapan Akşener, ABB Başkanı Mansur Yavaş’a Ankara’ya yaptıklarından dolayı teşekkür ederek, AK Parti iktidarını eleştirdi. Akşener, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik ise, “Özverili çalışmaya inanıyorum.13. Cumhurbaşkanı Millet İttifakı’nın adayı olacak” dedi.

“13. CUMHURBAŞKANI MİLLET İTTİFAKI’NIN ADAYI OLACAK”

2023 Cumhurbaşkanlığı seçimi için net ifadeler kullanan Akşener, özverili çalışmalara inandığını ifade ederek, “İstediğiniz kadar anlatın inandırıcılığı sağlayan icraatlardır. Özverili çalışmalara inanıyorum. Yapılacak seçimde 13. cumhurbaşkanı Millet İttifakı’nın adayı olacağına inanıyorum” ifadesini kullandı.

“HEM DÜRÜST HEM ÇALIŞKAN”

İYİ Parti lider Meral Akşener, ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın Ankara’ya yaptığı icraatlara değinerek, Yavaş için ‘çalışkan ve dürüst’ açıklamasında bulundu. Akşener, Mansur Yavaş’a yönelik MHP tarafından yapılan tehdit ve eleştiriler hakkında ise, “Sayın Mansur Yavaş’ın dün olduğu gibi bugün de Ankara için ortaya koyduğu performans hakkında vatandaş nezdinde kötü söz bulunmuyor. Hem dürüst hem çalışkan sonuçlar alan biri. Vatandaşın yanında duran biri” dedi.

“DEVLETİN YAPMADIĞINI SİZ YAPIYORSUNUZ”

Akşener, eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in yaptığı ANKA Park projesine atıfta bulunarak, “Çılgın projelere gerek yoktur” diye konuştu

Sosyal devlet kavramı üzerinde duran Akşener, “Sosyal devlet anlayışı normalde hükümetin görevidir. Ama bunu devlet yapmıyor siz yapıyorsunuz. Biz sizden razıyız inşallah Ankaralılar da sizden razı olur” diye konuştu.

“BAĞIRA BAĞIRA AĞLAMAK İSTİYORUM”

Akşener, öğrencilerin pandemi döneminde yaşadıkları olumsuzluklar anlatırken ‘Ağlamak istiyorum’ diyerek şunları kaydetti:

“Pandemi döneminde EBA ve internettin girmediği o evlere internetler götürdünüz. Eğitim bu ülkede fırsat eşitliğini sağlayan konum. Van’a gittim aynı, Aksaray’a gittim aynı yani. Türkiye’nin her yerinde aynı şeyle karşılaştım. Bir soru sordum tablet ve internetleri yoktu. Bağıra bağıra ağlamak istiyorum. 2 yıldır internetleri olmadığı için okuma yazma öğrenememiş çocuklarımız rehabilitasyon merkezlerine gönderildiğini biliyor musunuz?”

Akşener, pandemi döneminde internete erişim sağlayamayan öğrencilerin okuma yazma öğrenemedikleri için ABB tarafından Rehabilitasyon merkezlerine gönderilmesini örnek vererek, “Okuma yazma konusunda problemleri var diye rehabilitasyon merkezlerine gönderildiler. Allah sizden razı olsun. Sarayda yasayanlar sizin ayağınıza çelme takmak yerine bu çalışmaları örnek alıp ve bu acımasızlıkların önüne geçerler” dedi.

“BİPOLAR YÖNETİM ANLAYIŞI VAR”

Akşener, AK Parti hükümetinin uyguladığı yönetimi ‘bipolar’ olarak nitelendiren Akşener, “Milletimizin bunları eliyle sandıktan gönderilmesine olan inancımın oluşmasının sebebi büyükşehir belediye başkanlarımızın somut çalışmalarıdır” dedi

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri