Ana SayfaTürkiyeÇin Meral Akşener'i tehdit edecek cesareti Perinçek'ten mi aldı? Bu küstahlığın garantörü...

Çin Meral Akşener’i tehdit edecek cesareti Perinçek’ten mi aldı? Bu küstahlığın garantörü kim?

Eski büyükelçi, Gelecek Partisi Genel Sekreteri Kani Torun'ndan Çin Büyükelçiliği'nin küstah sözlerine çok sert tepki geldi.

Eski büyükelçi, Gelecek Partisi Genel Sekreteri Kani Torun’ndan Çin Büyükelçiliği’nin küstah sözlerine çok sert tepki geldi.

Barın katliamı hakkındaki mesajları nedeniyle Çin Büyükelçiliği tarafından Meral Akşener ve Mansur Yavaş’ın hedef alınmasına tepki gösteren Kani Torun, “Bir ülke büyükelçisi çalıştığı ülkenin siyasetçisini tehdit edemez. Bunlara bu cesareti veren Çin’in Doğu Türkistan’daki İnsan Hakları ihlallerine sessiz kalan iktidardır. Şahsiyetli Dış politika bu mudur?” dedi.

Öte yandan AK Parti’nin minik ortağı olarak bilinen Doğu Perinçek’in dillere destan Çin sevdası kamuoyunda tartışılmaya devam ediyor. Çin sevdası uğruna Uygur Türklerinin uğradığı zulme kulak tıkayan Perinçek’in, Çin Büyükelçiliği’nin bu küstah sözlerine ne diyeceği merak konusu.

Ne olmuştu?

Doğu Türkistan halkının soykırıma uğradığı ve literatürde Barın Katliamı diye anılan o utanç gününü Meral Akşener ve Mansur Yavaş arka arkaya mesajlarla andı.

Mansur Yavaş “Doğu Türkistan’da yaşanan katliamın acısını 31 yıl geçmesine rağmen hâlâ ilk günkü gibi hissediyoruz.” Sözleriyle Barın şehitlerini andı.

Meral Akşener de o kara günü “Çin esaretine boyun eğmeyen Doğu Türkistanlı soydaşlarımızı, şehadetlerinin yıl dönümünde rahmetle anıyorum…

Esaret altındaki soydaşlarımızı unutmayacak, uğradıkları zulümlere sessiz kalmayacağız.” Sözleriyle andı.

Doğu Türkistan bir gün mutlaka bağımsız olacak!

Bunun üzerine Çin Büyükelçiliği’nden tehdit kokan bir mesaj geldi Meral Akşener ve Mansur Yavaş’a.

Mesajdaki şu ifadeler dikkat çekiciydi:

Çin tarafı, herhangi bir kişi veya gücün Çin’in egemenliğine ve toprak bütünlüğüne herhangi bir şekilde meydan okumasına kararlılıkla karşı çıkmakta ve bunu şiddetle kınamaktadır. Çin tarafı, haklı karşılık verme hakkını saklı tutmaktadır.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri