Ana SayfaTürkiyeMeral Akşener: Emekli maaşları da asgari ücret kadar olsun

Meral Akşener: Emekli maaşları da asgari ücret kadar olsun

Meral Akşener’den hükümete “Emekli maaşları da asgari ücret kadar olsun” önerisi geldi. Akşener’in sözleri heyecan yarattı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 2022 yılına ilişkin belirlenen 4 bin 250 liralık asgari ücret üzerinden BAĞ-KUR VE SSK emekli maaşlarına tepki gösterdi. Gaziantep’ten iktidara çağrıda bulunan Akşener, “Bin 500’e emekli maaşı olmaz, emekli maaşlarının tümünü eşit şekilde asgari ücret kadar yapın ağalar” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Gaziantep’in Nizip ilçesinde seslendi. 4 bin 250 liralık asgari ücretin belirlenmesinde muhalefetin katkısına değinen Akşener, SKK ve BAĞ-KUR emekli maaşları içinde AK Parti iktidarına seslendi.

“MAAŞLARI EŞİT YAPIN, AĞALAR”

“Bin 500 liralık emekli maaşı olmaz diyen Akşener, “Dün asgari ücret açıklandı. Daha da iyi olabilirdi ama bizlerin sizlerden aldığımız bilgiler ışığında, iyi kötü sesiniz duyuldu, böyle bir açıklama yapıldı. Bin 500’e emekli maaşı olmaz, 2 bin 500’e de olmaz. BAĞ-KUR ve SSK emekli maaşlarının tümünü eşit şekilde asgari ücret kadar yapın ağalar” ifadelerini kullandı.

“TUTUMLULUK YAPAMAYIZ DİYEN BİR İKTİDAR VAR”

Akşener’e dert yanan kanser hastası bir kadın, “Ben kanserim, iyileşmek istiyorum, yurt dışında tedavi almak istiyorum. Benim de hakkım” dedi. Akşener, kadına, “Bir taraftan ‘Ben kanserim’, iyileşmek isteyen genç evladımız, ‘Beni de gönderin yurt dışına tedavi olayım’ diyen genç evladımız, diğer tarafta 500 milyon dolarlık çakı. Bir tarafta işsiz kalmış, sabah babasından para almamak için gece uyumayan genç delikanlılarımız, yoksulluğun dibine vurduğu bir Türkiye’de ‘İtibarı kenara koyup tutumluluk yapamayız’ diyen bir anlayış” diye karşılık verdi.

“BU HARABE DÜZENİ BİRLİKTE DEĞİŞTİRECEĞİZ”

“Dün bir arkadaşımız, ‘Eskiden ekmek aslanın midesindeydi; şimdi mide de yok, çünkü aslan da aç’ dedi. Bu harabe düzeni birlikte değiştireceğiz. Biz, demokrasiyle, helal oylarınızla sandıkta birlikte değiştireceğiz” diyen Akşener, şunları söyledi:

“Esnaf dükkanlarının içinde, 24 aydır, iktidar partisini hiç yermedim, kendi partimi hiç övmedim, propaganda yapmadım. Amacım esnaflara, esnaf dükkanlarında karşılaştığım işsiz gençlerimize, tencere kaynatmakta zorlanan annelere, emeklilere, işçiye, yoksulluk sınırını düşmüş asgari ücretliye ve çiftçiye dikkat çekmektir. Sizlerden aldığım talepleri, eleştirilerinizi, ürettiğiniz çözümleri kamuoyuna mal ettik. Uzun bir zamandır şuculuk, buculuk üzerinden oy veriyorsunuz. Sizi ilgilendirmeyen, sizin derdinizi çözmeyen birçok kutuplaştırma dili üzerinden oy veriliyor ve sonuç itibariyle seçimden seçime hatırınız soruluyor. El alemin çocukları beş maaş alırken, ne işe yaradığı belli olmayan danışmanlar beş maaş alırken senin çocuğun işsiz geziyor. Haram zıkkım olsun. Bu, milletin sesi olma gayemizden dehşet rahatsızlık var. Sizin sesiniz yükseldiği zaman ağaların rahatı bozuluyor.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri