Ana SayfaTürkiyeMeral Akşener'den Erdoğan'a çok sert yanıt: Git önce görevini yap

Meral Akşener’den Erdoğan’a çok sert yanıt: Git önce görevini yap

Meral Akşener'in Erdoğan'a verdiği başörtüsü yanıtı çok konuşuldu. Erdoğan'ın bugün başörtülü kadınları inciten sözlerine bir yanıt da İYİ Parti lideri Meral Akşener'den geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün başörtülü kadınları inciten sözlerine bir yanıt da İYİ Parti lideri Meral Akşener’den geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugütn yaptığı açıklamayla “Oy almak için bazı yerlerde baş örtülü birkaç kişiyi yanlarında vitrin mankeni gibi getirip koymak, artık kimseyi aldatmıyor. O işler geçti” demişti. Bu sözler kamuoyunda büyük rahatsızlık yarattı.

Erdoğan’a tepki gösteren isimlerden biri de İyi Parti lideri Meral Akşener oldu. Erdoğan’a twitter’dan yanıt veren Akşener, “Sayın Erdoğan, ülkemizde son 1 yılda, 386 kadın katledilmişken; çıkıp utanmadan kadınlara hakaret edeceğine, git önce görevini yap, kadınların güvenliğini sağla. Bu millet bu kirli zihniyetten artık bıktıı” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu: Erdoğan özür dilemeli

Bugün Erdoğan’a karşı bir açıklama da CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu yapmıştı:

“Bir kadına bundan daha ağır hakaret edilmez. Doğru değil yani. Ne demek ya vitrin mankeni? Dönüp bir kendisine baksın bakalım. İnsan gerçekten üzülüyor. O koltuğun, hakkını ver sen. Oturduğu koltukla millete vatandaşa, başını açana, başını kapatana her türlü hakareti yapabiliyor. Ne demek ya vitrin mankeni? Kendi partisinden olursa hiçbir sorun yok, başka bir partiden olursa vitrin mankeni. Hangi akılla hangi mantıkla bunu söylüyor? Hangi bilgiyle, hangi birikimle bunu söylüyor? Ben Erdoğan’ın bütün başı örtülü kadınlardan açık ve net özür dilemesini bekliyorum. Yazıktır günahtır ya. Toplumu ayrıştırmak, toplumu kavga eder hale getirmek yetmedi mi arkadaş. Biraz da sesini kes ya. İnsanlara hakaret etmekten vazgeç, senden yana olan herkes çok iyi karşında olan düşman. Ne düşmanı ya? Bu ülkede yaşıyoruz beraber yaşıyoruz ya. Başı açık başı kapalı kadını erkeği yaşlısı genci beraber yaşıyoruz. Bırakın ya 2021’in birinci günü milletin yüzü gülsün bari. Gerçekten acıyorum Allah akıl fikir versin buna.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri