Ana SayfaTürkiyeMeral Akşener Erdoğan'a çok sert yüklendi: Bu ülke sana babandan miras kalmadı,...

Meral Akşener Erdoğan’a çok sert yüklendi: Bu ülke sana babandan miras kalmadı, aile şirketin değil

İyi Parti lideri Meral Akşener 2. Olağan Kurultayı’nda AK Parti hükümetine çok sert sözlerle yüklendi.

İyi Parti lideri Meral Akşener 2. Olağan Kurultayı’nda AK Parti hükümetine çok sert sözlerle yüklendi. “Bu ülke sana babandan miras kalmadı” diyen Akşener, Erdoğan’ı üst düzey görevlere getirdiği damadı Berat Albayrak üzerinden de eleştirdi.

İYİ Parti lideri Meral Akşener İYİ Parti’nin “Millet Bizi Çağırıyor” sloganı ile düzenlenen 2. Olağan Kurultayı’nda açıklamalarda bulundu.

Yeniçağ’ın aktardığına göre; Akşener’in konuşmasından öne çıkanlar şöyle oldu:

Türkiye’nin iyi ve cesur evlatları;

2. Olağan Kurultay’ımıza hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Pandemi şartları gereği, misafir davet edemediğimiz bir kurultay yapıyoruz. Aklı bugün burada olan, Aklı sizlerde kalan, Yüreği sizlerle atanlar var…

Ekranları başında, radyoda, internette, sosyal medyada, bizi izleyen aziz milletimize selam olsun!

Türk tabiplerine selam

Anadolu bozkırında, kalbi her daim memleket için atanlara selam olsun! Toroslar’ın eteklerinde, iyi ve cesur evlatlarını bekleyenlere selam olsun! Mavi Vatan’ı kucaklayan Ege’ye selam olsun! Trakya’da yolumuzu gözleyenlere selam olsun!

Karadeniz’in yaylalarından Ankara’ya, Altınpark’a kulak verenlere selam olsun! Ecdadımızı koynunda saklayan, Ani’ye, Ahlat’a, Doğu Anadolu’ya selam olsun! Güneydoğu’da bize kucak açan, İYİ’leri bağrına basan gül yüzlü çilekeşlere selam olsun!

Balkanlar’dan Çin Seddi’ne, büyük sevda coğrafyasına selam olsun! Oğuz Ata’nın, Bilge Kağan’ın, Atilla’nın, Hayme ananın torunlarına; Kürşad’ın, Alparslan’ın, Selahattin Eyyubi’nin, Sultan Mehmed’in evlatlarına; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarına selam olsun!

Biz rahat uyuyalım diye, teröre göğsünü siper eden Mehmetçiğe selam olsun! Biz hastalanmayalım diye, pandemiyle gece gündüz mücadele eden sağlık çalışanlarımıza selam olsun!

Kendine, sözüm ona milliyetçi diyenlerin hor gördüğü, Atamın bize emaneti, cefakâr Türk tabiplerine selam olsun. 21 yıldır hakkını arayan, ama haksızlığın alasıyla muhatap olan EYT’lilere selam olsun!

Yürekleri bu ülkenin evlatlarını yetiştirmek için atan, 2019’da KPSS’de, her daim de mülakatlarda mağdur edilen, Ve bir türlü atanamayan öğretmen kardeşlerime selam olsun!

Her türlü tehdit ve baskıya rağmen, Hakikati seslendirmekten vazgeçmeyen, özgür basınımızın cesur mensuplarına selam olsun! Cennet vatanımız, cennet kalsın diye, Kazdağları’nda, Salda’da, Cerattepe’de, zalime kafa tutan o koca yüreklere selam olsun!

Kadınlarımız yaşasın diye, bu çürümüş zihniyet değişsin diye, tek vücut mücadele veren, Umay Ana’nın kızlarına selam olsun! E tabi bir de kendini Saraya kapatıp, millete sırtını dönenler var…

Milleti değil, eşi dostu zengin edenler var. İYİ Parti’nin yükselişini hasetle, kıskançlıkla izleyenler var. Milletin parasıyla sarayda sefa sürenler; size de selam olsun!

Bizim arkamızda milletimiz var

Dava arkadaşlarım;

Bizi bu güzel günde buluşturan Cenabıhakk’a şükürler olsun. Hala buradayız… Her türlü engele, her türlü tuzağa, her türlü iftiraya rağmen;

Neden hala buradayız biliyor musunuz? Çünkü arkamızda dağ gibi duran milletimiz var. Bundan 3 yıl önce, İYİ Parti’yi bu aziz millet kurdu. İYİ Parti’yi, çocuğunun okul derdine düşmüş anneler, borç batağında kaybolan babalar kurdu.

İYİ Parti’yi, Traktörüne mazot, toprağına tohum alamayan çiftçiler, siftah edemeyen esnaf kardeşlerim kurdu. İYİ Parti’yi, eve ekmek götüremeyen emekliler, geçinemeyen asgari ücretliler kurdu. İYİ Parti’yi, Ak Partili dayısı olmadığı için mülakattan elenenler, üniversite mezunu işsizler kurdu.

İYİ Parti’yi, son bir umutla; memleketten ümidini kesmiş, hayalleri çalınan gençler kurdu. İYİ Parti’yi hayatın her alanında horlanan, şiddet gören, öldürülen kadınlar, Oyun çağında gelin edilen, tacize, tecavüze uğrayan çocuklarımız kurdu.

İYİ Parti’yi, iki yumruk arasına sıkıştırılan, bu vatanın has evladı Kürt’ler kurdu, Zaza’lar kurdu. İYİ Parti’yi, “Ali” dedi, “Hızır” dedi diye, Atatürk’ü sevdi diye, din düşmanı ilan edilenler kurdu.

İYİ Parti’yi, “Mustafa Kemal de benim, Fatih de benim; Osmanlı da benim, Cumhuriyet de benim” diyenler, Kutuplaşmadan, iteklenmekten bıkan “mahallesizler” kurdu.

Aziz milletim;

Bu partiyi biz kurmadık. Bu partiyi siz kurdunuz, İYİ Parti sizindir. İYİ Parti ezilenlerin, horlananların partisidir. İYİ Parti özgürlük diyenlerin, huzur diyenlerin, mutluluk diyenlerin partisidir. İYİ Parti milletin ta kendisidir! Dava arkadaşlarım; Milletimiz, 25 Ekim 2017’de bir kıvılcım çaktı.

Bugün o kıvılcım Türkiye’nin tamamında yanan koca bir ateş oldu.Bu ateş, sizin eseriniz. Her birinizle gurur duyuyorum. Çünkü o ateş, kolay yanmadı. Önce, “ortaya çıkamazlar” diyenler oldu. Çıktınız. Sonra, “kuramazlar” diyenler oldu. Kurdunuz. “Üç beş aya dağılıp giderler” diyenler oldu. Dağılmadınız, dağıtamadılar. Engellemek isteyenler oldu. O engelleri yıkıp geçtiniz.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri