Ana SayfaTürkiyeVe erken seçim tarihi açıklandı

Ve erken seçim tarihi açıklandı

Meral Akşener erken seçim tarihi verdi. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, erken seçimin haziranda yapılacağını söyledi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Karar TV’de Elif Çakır ve Taha Akyol’a çarpıcı erken seçmi açıklamasında bulundu.

Erken seçim ne zaman?

İYİ Parti lideri, erken seçimin ise ‘vatandaşın isteği’ olduğunu belirtti. “Vatandaş seçim istiyor ama kavga istemiyor. Vatandaş kendi derdinin konuşulmasını istiyor” ifadelerini kullanan Akşener, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin Türkiye’yi taşıyamadığını dile getirdi. Seçimin 2023’e kalmayacağını savunan Akşener, şu yorumu yaptı:

“Sistemi Türkiye taşıyamıyor, bu sistem de Türkiye’yi taşıyamıyor. Mecburen bu seçim olacak, 2023’e kalamaz. İkincisi fakirliğin yönetildiği bir Türkiye ile karşı karşıyayız. Milletvekilinin itibarı yok. Seçim kazanmaları mümkün değil. Gördüğüm kadarıyla 2021 Haziran gibi seçim olabilir. Erdoğan kışı sevmez. Haziran’da seçim bekliyorum, olması da gerekiyor. Çünkü, çok feci bir fakirlik var.”

“Kararsız seçmen kitlesi oluştu. O kararsız seçmenlerin dağıtılması gibi bir kavram var, en yüksek oya tekabül eden siyasi yapıya en fazlası konuyor. Halbuki koptuğu yer orası. Eğer hiç karasızı dağıtmadan baktığınız zaman gerçekten ciddi bir düşüş var. En fazlası da Ak Parti seçmeninden.”

 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,700TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri