Ana Sayfa Türkiye : İddiaya varım, Erdoğan ’te seçilemez

Meral Akşener: İddiaya varım, Erdoğan 2023’te seçilemez

Akşener, Erdoğan’ın damadıyla birlikte devam etme iddiası oldukça ekonominin düzelmeyeceğini söyledi.

İYİ Parti Genel Başkanı , Habertürk’te Veyis Ateş ile Türkiye’nin Nabzı Özel programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin Türkiye’ye zarar vereceğini canpsiperane bir şekilde ilçe ilçe gezerek anlattıklarını hatırlatan Akşener, “Keşke haklı çıkmasaydık” dedi.

Akşener, şu ifadeleri kullandı:

Ben ve arkadaşlarım bir şey önerdik: Eski parlamenter sisteme dönüşten bahsetmiyoruz. İyileştirilmiş Güçlendirilmiş diye adını koyduğumuz arızaları giderilmiş, bu yüzyılın değer setlerine uygun, vatandaşların taleplerine uygun, nefes alabilecekleri kendilerini ifade edebilecekleri, hayaller kurabilecekleri bir yönetim anlayışına ihtiyaç var.

Devletin hafızası gitti, kurumlar ortadan kalktı. Siyaset kurumuyla bürokrasi arasında bağ koptu. Bakın milletvekili seçilmek dünyanın en zor işidir. Vatandaşın tercihini alacaksınız seçileceksiniz. Sizler o insanların, milletvekili aracılığıyla dertlerini anlatırlar. Bunların çözümlerini ortaya koyarsınız. Bu bağ tamamen koptu. Valiler çoğu yerde AKP il başkanı gibi. AKP il başkanının kıymeti harbiyesi yok. Diğer muhalefet partilerinin iletişim imkânları yok. İktidar vekillerinin sahadan bilgi verecekleri-alacakları bir mekanizma yok. Zaten Saray denilen hikaye başından beri itibaren paralel evren yaratır.

Tek bir kişinin iki dudağı arasındaki sistemde o kişiye de yazık. Gerçekten o sandalye ben de oturuyor olsam bana da yazık. Sayın Erdoğan açısından konuşmuyorum bunu. Bu bir sistem meselesi. Muhalefet partilerinin bizim önerdiğimiz ‘Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi’ önerimize destek verdikleri açık.

’DE ERDOĞAN SEÇİLEMEZ’

2023’te iddiaya varım Sayın Erdoğan seçilemez. Sayın Erdoğan, damadıyla birlikte bu işi yürütmeye iddiasına devam ettikçe ekonominin düzelmesi mümkün değil. Bugün hadi dendiğinde seçim yapamazlar, yapmazlar. Ha lazım mıdır, lazımdır. Bu ekonomide Türkiye’nin bütün sorunları daha da derinleşecektir.

Bu ekonomide Türkiye’nin bütün sorunları da derinleşecek. 20 Ocak 2020’de başladım gezmeye, pandemi yoktu. Son derece vahimdi, pandemiyle çifte kavrulmuş oldu.

Şimdi bizim ürettiğimiz buğday pahalı dendi. Rusya’dan ucuza buğday alacağız diyerek para geldi. Dünyada sıfır faizli para var. Para geldi oraya gitti betona gitti, hizmet sektörüne gitti. Üretemediğiniz zaman istihdam daraldı. Pandemiyle ne oldu? Pandemiyle birden ayıldık. Ben 24 Haziran seçimlerinde sürekli tarım konuştum. Çok eleştiri aldım. Demek ki ülkenin kendine yetmesi ne kadar çok önemliymiş.

Takip Et

20,499BeğenenlerBeğen
17,675TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Gelecek Partisi Bursa İl Başkanı Alpaslan Yıldız: Gemlik ilçe başkanımız ve teşkilatımız görevinin başındadır

İl Başkanı , ilçe teşkilatınıdan 30 kişinin istifa ettiği yönündeki haberleri yalanladı. Medya Notu'na...

Ünlü gazeteciden üzücü haber

Gazeteci koronavirüse yakalandığını açıkladı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Can Ataklı, “ÖNEMLİ DUYURU;  Dün yapılan korona testim...

Mahir Ünal’dan askıda ekmek yorumu: Ülkedeki dayanışmayı gösterir

Genel Başkan Yardımcısı , “İyi Parti yöneticilerinin kendi içlerindeki sorunu bir operasyon olarak değerlendirip, kendi krizlerini örtmeye çalışmalarını siyasi açıdan...

Geç bir Erdoğan-Davutoğlu karşılaştırması

Erdoğan Davutoğlu karşılaştırması yapmak acaba nasıl olurdu? İşte bir Erdoğan Davutoğlu karşılaştırması. Erdoğan turkuazdır Davutoğlu alabildiğine yeşilErdoğan saraydır, uçaktır...

Editörün Seçtikleri

Ünlü gazeteciden üzücü haber

Gazeteci Can Ataklı koronavirüse yakalandığını açıkladı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Can Ataklı, “ÖNEMLİ DUYURU;  Dün yapılan korona testim...

Euroleague Fenerbahçe Bayern Münih maç özeti! 71-75

Fenerbahçe Bayern Münih maç özeti izle. Fenerbahçe Euroleague’de karşılaştığı Alman ekibi Bayern’ e 71-75 mağlup oldu. İşte Fenerbahçe Bayern maç özeti.

Eskişehirspor Samsunspor maç özeti

Eskişehirspor Samsunspor maç özeti izle. Süper Lig'in 5. haftasında Eskişehirspor ile Samsunspor karşılaştı. Maçı 1-0 ile kazanan Samsunspor oldu. İşet maçın özeti.

Erdoğan maaşını 88 bin liraya yükseltiyor

Erdoğan maaşına zam yapıyor. Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Özgür Özel, 2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi’yle Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın maaşının 81...

Ankaraspor Giresunspor maç özeti

Ankaraspor Giresunspor maç özeti izle. TFF 1. Lig’de oynanan Ankaraspor Giresunspor maçı 1-1 berabere bitti. İşte maçın özeti.