Ana SayfaTürkiye'Söke söke alırlar' diyen Erdoğan'a Kanal İstanbul cevabı: Kesinlikle o paraları ödemeyeceğiz

‘Söke söke alırlar’ diyen Erdoğan’a Kanal İstanbul cevabı: Kesinlikle o paraları ödemeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kanal İstanbul kredileri için "Söke söke alırlar" dese de muhalefet ödememekte kararlı. Meral Akşener "Kesinlikle o paraları ödemeyeceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kanal İstanbul kredileri için “Söke söke alırlar” dese de muhalefet ödememekte kararlı. Meral Akşener “Kesinlikle o paraları ödemeyeceğiz” dedi.

Memleket Gezileri kapsamında Muğlalı esnafları ziyaret eden İYİ Parti lideri Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kanal İstanbul ihalesine girecek şirketlerin paralarını ‘söke söke alırlar’ sözlerine karşılık, ”Yerli yabancı tüm şirketlere sesleniyorum bu ihalenin içinde yer alanlar, kesinlikle biz ilk seçimde iktidar olacağız ve kesinlikle o paraları ödemeyeceğiz, şimdiden bilin” dedi.

Muhalefet partilerinin Kanal İstanbul projesinin ihalesine girecek yerli ve yabancı firmalara ‘paranızı ödemeyeceğiz’ tepkisi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Söke söke sizden bu paraları uluslararası tahkim yoluyla da alırlar’ demesiyle karşılık bulmuştu.
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Muğla’nın Milas İlçesi’nde esnafı ziyaret etti. Burada basın toplantısında konuşan Akşener Erdoğan’ın ‘söke söke alırlar’ sözlerine karşılık, “Ben buradan kendi partim adına tekrar söyleyeyim, yerli yabancı tüm şirketlere sesleniyorum bu ihalenin içinde yer alanlar, kesinlikle biz ilk seçimde iktidar olacağız ve kesinlikle o paraları ödemeyeceğiz, şimdiden bilin. Erdoğan da bunu kabul etmiş görünüyor” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Muğla’nın Milas ilçesinde esnafın derdini dinledi. Ardından, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ü de ziyaret eden Akşener, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan tehdit etti

Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Erdoğan’ın, “Söke söke alırlar” sözlerinin anımsatıldığı Akşener şunları söyledi:

“Öncelikle Sayın Cumhurbaşkanı’nın bu Kanal İstanbul’la ilgili olarak hem bizim, hem CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’nun ısrarla, o ihaleye girecek olan şirketlere dair söylediğimiz sözler üzerine; ‘sakın ola ki, bu sistemin içinde yer almayın paranızı ödemeyeceğiz’ diye söylediğimiz sözlere cevap verdi.

Sayın Erdoğan anlaşılıyor ki gelecek ilk seçimde iktidar olamayacaklarını, seçimi kazanamayacaklarını anlamış. Sayın Erdoğan; milleti tehdit etti, ‘söke söke alırlar.’ Sayın Erdoğan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve milletinin Cumhurbaşkanı mıdır, yoksa tahkim üzerinden Batılı ülkelerin ya da Çin gibi ülkelerin savunucusu mudur, onların avukatı mıdır, anlaşılamamıştır.

Her şey milletin gözü önünde cereyan ediyor. Ben buradan kendi partim adına tekrar söyleyeyim, yerli yabancı tüm şirketlere sesleniyorum. Bu ihalenin içinde yer alanlar, kesinlikle biz ilk seçimde iktidar olacağız ve kesinlikle o paraları ödemeyeceğiz, şimdiden bilin. Sayın Erdoğan da bunu kabul etmiş görünüyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,682TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri