Ana SayfaTürkiyeMeral Akşener Kerim Rota’nın 'Erdoğan krizi'ni hashtag yaptı

Meral Akşener Kerim Rota’nın ‘Erdoğan krizi’ni hashtag yaptı

Kerim Rota’nın ekonomik yıkımı “Erdoğan krizi” olarak adlandırmasıyla ünlenen o deyiş aylar sonra İYİ Parti’ye ilham verdi.

Gelecek Partisi Ekonomi Politikaları Başkanı Kerim Rota, ekonomideki üst üste faiz indirimleriyle yaşanan felaketleri ‘Erdoğan krizi’ olarak adlandırmıştı. Gelecek Partisi’nin ünlü ekonomisti Rota “Krizlerin ismi krizden belli bir süre sonra konuyor. İçinde yaşadığımız dönemde pek isimlendiremiyoruz. Belli bir süre sonra tanımlanabiliyor. 2001 krizi bir tarihle özleştirildi. 2008 krizin Lehman krizi olarak, yani bir bankanın batışıyla ortaya çıkar. Ya da 97 Rusya krizi deriz. Bir ülkenin sorunlarıyla ortay çıkar. Şu an içinde bulunduğumuz krizin ne olduğunu belki bir süre sonra anlayacağız ama ben bunu ilerde bir ‘Erdoğan krizi’ olarak adlandıracağımızı düşünüyorum. Bu aslında bir el yapımı kriz. Hükümetin kendi faiz takıntılarından ortaya çıkmış bir kriz.” demişti.

Kerim Rota’nın o ilginç analizinin bugün İYİ Parti tarafından hashtag olarak kullanılması dikkat çekti.

Kerim Rota Türkiye’nin yaşadığı büyük yıkımı 3 ay önce “Erdoğan krizi” olarak  adlandırırken Meral Akşener’in bugün Twitter’da “Erdoğan krizi” diye hashtag açması dikkat çekti.

Twitter’da açılan başlığa binlerce İYİ Partili yorumlarıyla katkı sağladı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,693TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri