Ana SayfaTürkiyeMeral Akşener: Kimsenin şüphesi olmasın ki bu kötülüğe rağmen Türkiye iyileşecek

Meral Akşener: Kimsenin şüphesi olmasın ki bu kötülüğe rağmen Türkiye iyileşecek

Yurtlar yeterli olmadığı için ya da yüksek kiralardan dolayı sokaklarda kalan öğrencilere destek olan Meral Akşener, “Barınamıyoruz diyen öğrencilere kulak tıkayamazsın” sözleriyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrıda bulundu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, salgın döneminden beri uzaktan eğitimde olan ve yeni dönemde yüz yüze eğitime geçilmesi ile yeniden okullarına geri dönen üniversite öğrencilerinin artan kira fiyatları ve yüksek yurt ücretleri, devlet yurtlarının yetersizliği ile ilgili taleplerine, paylaştığı video ile destek verdi.

İYİ Parti lideri Meral Akşener, barınma sorunu nedeniyle parklarda ‘barınamıyoruz’ diyerek tepkilerini gösteren üniversite öğrencilerine sosyal medyadan yayınladığı video ile destek oldu.

Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik olarak “Devlet yurduna yerleşemeyen, özel yurtlara ve yüksek kira fiyatlarına gücü yetmeyen gençleri suçlayarak, “Barınamıyoruz!” haykırışlarına kulak tıkayıp çözüm üretemezsin” dedi.

Akşener mesajında “Kimsenin şüphesi olmasın ki bu kötülüğe rağmen Türkiye iyileşecek!” diye seslendi.

Paylaşılan videoda geceleri farklı parklarda bir araya gelen üniversite öğrencilerinin şikayetleri ve taleplerine yer verildi. ‘En temel hakkımız barınamıyoruz’ diyen öğrenciler ev aradıklarını, yaptıkları yurt başvurularının olumsuz sonuçlandığını, yüksek fiyat talep edildiğini dile getirdiler.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri