Ana SayfaTürkiyeMeral Akşener, partisinin kurultayından seslendi: Vatandaşın üzerine çay atmayacağız!

Meral Akşener, partisinin kurultayından seslendi: Vatandaşın üzerine çay atmayacağız!

Partisinin 2. Olağan Kurultayında konuşan İYİ Parti lideri, Bahçeli'nin 'Kapatılsın' çağrısı yaptığı Türk Tabipleri Birliği'ne destek verdi, 'Kendine, sözüm ona milliyetçi diyenlerin hor gördüğü, Atamın bize emaneti, cefakar Türk tabiplerine selam olsun...' dedi

Kurultay’da konuşan Akşener, Bahçeli’nin ‘Kapatılsın’ çağrısı yaptığı Türk Tabipleri Birliği’ne destek verdi, ‘Kendine, sözüm ona milliyetçi diyenlerin hor gördüğü, Atamın bize emaneti, cefakar Türk tabiplerine selam olsun…’ dedi. Ekonomi yönetimini sert sözlerle eleştiren Akşener ‘Bugün milli gelirimiz, 2010 senesiyle aynı. Gelirimiz artmadı ama, giderlerimiz katlanarak arttı. İktidara geldiklerinde otomobil alınabilen parayla, bugün ancak 3 tane yeni model telefon alınabiliyor. Sorsan enflasyon yüzde 14. Kendilerini kandırıyorlar, bizi de kandırabileceklerini sanıyorlar. Oysa Partili Damat Ekonomisi’nin gerçekleri çok başka…’ diye konuştu.

İYİ Parti 2. Olağan Kurultayı başladı.

Genel Başkan Meral Akşener’in kurultayın yapıldığı Altınpark’taki alana gelmesi ve delegeleri selamlamasının ardından Divan Başkanlığı oluşturuldu.

Kurultay, Divan Başkanlığı’na seçilen Kalkınma Politikaları Başkan İsmail Tatlıoğlu ve Genel Sekreter Uğur Poyraz’ın konuşmasının ardından çalışmalarına başladı.

Daha sonra gündem gereği saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı ve şehitler için Fatiha Suresi okundu.

Daha sonra İYİ Parti lideri Akşener partililere seslendi. 

Akşener, Bahçeli’nin ‘Kapatılsın’ çağrısı yaptığı Türk Tabipleri Birliği’ne de destek verdi, “Kendine, sözüm ona milliyetçi diyenlerin hor gördüğü, Atamın bize emaneti, cefakar Türk tabiplerine selam olsun…” dedi.  

Ekonomi yönetimini sert sözlerle eleştiren Akşener “Bugün milli gelirimiz, 2010 senesiyle aynı. Gelirimiz artmadı ama, giderlerimiz katlanarak arttı. İktidara geldiklerinde otomobil alınabilen parayla, bugün ancak 3 tane yeni model telefon alınabiliyor. O paraya bugün bilgisayar satılıyor, bilgisayar. Geçen sene 24 lira olan bir ürünün fiyatı, bugün 36 lira olmuş. Sorsan enflasyon yüzde 14. Kendilerini kandırıyorlar, bizi de kandırabileceklerini sanıyorlar. Oysa Partili Damat Ekonomisi’nin gerçekleri çok başka…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ a seslenen Akşener “Her zorluğu omuz omuza vererek aşmış koca bir milleti birbirine düşman hale getirdiler. Tasada ve sevinçte kucaklaşmayı bilen koca yürekli bir milleti ortadan ikiye böldüler.

Her üç gencimizden biri işsiz. Sen hala 2023’ten 2053’ten 2071’den bahsediyorsun. 1071 Türk gençliğine vatan verdi. 1453 Türk gençliğine peygamber efendimizin müjdelediği İstanbul’u verdi. 1923 Türk gençliğine Türkiye Cumhuriyetini verdi.

Atatürk, ‘Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur’ diyerek Türk gençliğine özgüven ve umut verdi. Peki sen gençlerimize ne verdin Sayın Erdoğan?. İşsizlik verdin, umutsuzluk verdin, bunalım verdin” ifadelerini kullandı.

“Gencini düşünmeyen ülkesinin geleceğini düşünemez. Ülkenin geleceğini düşünmeyen de o geleceğin teminatı olan eğitime yatırım yapmaz” diyen Akşener, eğitim sistemini de sert sözlerle eleştirdi: 

“Eğitim bir ticari sektör değil devletin milletine sağlaması gereken en temel hizmettir. Eğitim, İzmit’in küçük bir köyünden çıkan memur çocuğu Meral Gürer’i devlet okullarında okuyarakbugün İYİ Parti genel başkanı Meral Akşener’liğe taşıyan sistemdir. Cumhuriyetin 80 yılda yaptıklarını satıp savan, yeyip bitiren, yağmalayan bir doymazlıkla karşı karşıyayız. Ne dış politikada, ne ekonomide, ne kalkınmada, ne eğitimde hiçbir konuda istikrar sağlanamadı. İstikararlı oldukları tek konu verdikleri ballı ihaleler oldu.”

Akşener’in konuşmasında satır başları şöyle: 

“Türkiye’nin iyi ve cesur evlatları 2. Olağan Kurultay’ımıza hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Pandemi şartları gereği, misafir davet edemediğimiz bir kurultay yapıyoruz. Aklı bugün burada olan, aklı sizlerde kalan, yüreği sizlerle atanlar var. Ekranları başında, radyoda, internette, sosyal medyada, bizi izleyen aziz milletimize selam olsun.

Anadolu bozkırında, kalbi her daim memleket için atanlara selam olsun. Toroslar’ın eteklerinde, iyi ve cesur evlatlarını bekleyenlere selam olsun. Mavi Vatan’ı kucaklayan Ege’ye selam olsun.

Trakya’da yolumuzu gözleyenlere selam olsun. Karadeniz’in yaylalarından Ankara’ya, Altınpark’a kulak verenlere selam olsun. Ecdadımızı koynunda saklayan, Ani’ye, Ahlat’a, Doğu Anadolu’ya selam olsun. Güneydoğu’da bize kucak açan, İYİ’leri bağrına basan gül yüzlü çilekeşlere selam olsun. Balkanlar’dan Çin Seddi’ne, büyük sevda coğrafyasına selam olsun. Oğuz Ata’nın, Bilge Kağan’ın, Atilla’nın, Hayme ananın torunlarına; Kürşad’ın, Alparslan’ın, Selahattin Eyyubi’nin, Sultan Mehmed’in evlatlarına; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarına selam olsun.

“CEFAKAR TÜRK TABİPLERİNE SELAM OLSUN”

Biz rahat uyuyalım diye, teröre göğsünü siper eden Mehmetçiğe selam olsun. Biz hastalanmayalım diye, pandemiyle gece gündüz mücadele eden sağlık çalışanlarımıza selam olsun. Kendine, sözüm ona milliyetçi diyenlerin hor gördüğü, Atamın bize emaneti, cefakar Türk tabiplerine selam olsun. 21 yıldır hakkını arayan, ama haksızlığın alasıyla muhatap olan EYT’lilere selam olsun.

Yürekleri bu ülkenin evlatlarını yetiştirmek için atan, 2019’da KPSS’de, her daim de mülakatlarda mağdur edilen, Ve bir türlü atanamayan öğretmen kardeşlerime selam olsun!Her türlü tehdit ve baskıya rağmen, Hakikati seslendirmekten vazgeçmeyen,özgür basınımızın cesur mensuplarına selam olsun!Cennet vatanımız, cennet kalsın diye, Kazdağları’nda, Salda’da, Cerattepe’de, zalime kafa tutan o koca yüreklere selam olsun.

Kadınlarımız yaşasın diye, bu çürümüş zihniyet değişsin diye, tek vücut mücadele veren, Umay Ana’nın kızlarına selam olsun. E tabi bir de kendini Saraya kapatıp, millete sırtını dönenler var…Milleti değil, eşi dostu zengin edenler var. İYİ Parti’nin yükselişini hasetle, kıskançlıkla izleyenler var. Milletin parasıyla sarayda sefa sürenler; size de selam olsun.”

Her türlü engele, her türlü tuzağa, her türlü iftiraya rağmen; biz dimdik buradayız. Neden hala buradayız biliyor musunuz? Çünkü arkamızda dağ gibi duran milletimiz var. Bundan 3 yıl önce, İYİ Parti’yi bu aziz millet kurdu.

İYİ Parti’yi, çocuğunun okul derdine düşmüş anneler, borç batağında kaybolan babalar kurdu. İYİ Parti’yi, traktörüne mazot, toprağına tohum alamayan çiftçiler, siftah edemeyen esnaf kardeşlerim kurdu. İYİ Parti’yi, eve ekmek götüremeyen emekliler, geçinemeyen asgari ücretliler kurdu. İYİ Parti’yi, AK Partili dayısı olmadığı için mülakattan elenenler, üniversite mezunu işsizler kurdu.

İYİ Parti’yi hayatın her alanında horlanan, şiddet gören, öldürülen kadınlar, oyun çağında gelin edilen, tacize, tecavüze uğrayan çocuklarımız kurdu. İYİ Parti’yi, iki yumruk arasına sıkıştırılan, bu vatanın has evladı Kürt’ler kurdu, Zaza’lar kurdu.

“ENGELLEMEK İSTEYENLER OLDU”

Milletimiz, 25 Ekim 2017’de bir kıvılcım çaktı. Bugün o kıvılcım Türkiye’nin tamamında yanan koca bir ateş oldu. Bu ateş, sizin eseriniz. Her birinizle gurur duyuyorum. Çünkü o ateş, kolay yanmadı. Önce, “ortaya çıkamazlar” diyenler oldu. Çıktınız. Sonra, “kuramazlar” diyenler oldu, kurdunuz. “Üç beş aya dağılıp giderler” diyenler oldu, dağılmadınız, dağıtamadılar. Engellemek isteyenler oldu.

O engelleri yıkıp geçtiniz. Abdurrahim Karakoç’un dizelerindeki gibi; “Her kapıda bir hesaba girmeyen, inancından zerre taviz vermeyen, dost alnına kara leke sürmeyen, bir güzel ülküdür gönül verdiğim.” Yola bu şiarla çıktık. Bu şiarla yürüdük, engelleri aştık. Ve aynı şiarla dimdik yürümeye devam ediyoruz.

“50 MİLYAR DOLARIMIZ HEBA OLDU”

AK Parti iktidarı, memleketin en önemli meselelerinde gösterdiği beceriksizliklere her gün bir yenisini ekliyor. Türkiye’yi 2. Dünya Savaşından koruyan, Kore’de Türk’ün kudretini dünyaya gösteren, Akdeniz’in ortasında, Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni kurduran, Türk dış politikası terk edildi. “Şam’da Cuma namazı kılacağız” diyerek, Türkiye’yi soktukları yolun sonunda, 5 milyon sığınmacı ülkemize yerleşti. Üstüne, milletimizin alın teriyle birikmiş, 50 milyar dolarımız heba oldu.

Burası, babandan sana miras kalmış aile şirketin değil. Burası atamızdan bize miras kalan Türk Devleti. “Dostum” dediğin her ülke liderinin, Türkiye’ye mutlaka bir zararı var. Dostun Trump, PKK-YPG’ye milyonlarca dolarlık silah ve mühimmat veriyor. Kankan Putin’in bomba yağdırdığı Mehmetçiklerimizin acısı hala dinmedi. İktidardakilere sesleniyorum; milletimizin feraseti yüksektir. Ama aynı zamanda, o yüksek ferasetli milletin, bileği kalın, tokadı serttir. Bu millet ilk seçimde o tokatı atacak.


Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri