Ana SayfaTürkiyeMeral Akşener Erdoğan'a böyle seslendi: Gönder beni Beşar Esad ile konuşayım

Meral Akşener Erdoğan’a böyle seslendi: Gönder beni Beşar Esad ile konuşayım

Sığınmacılara düşmanlık etmenin yanlış olduğunu belirten Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da "Gönder beni Beşar Esad ile konuşayım" sözleriyle seslendi.

Sığınmacılara düşmanlık etmenin yanlış olduğunu belirten Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da “Gönder beni Beşar Esad ile konuşayım” sözleriyle seslendi.

Son günlerde siyaset sahnesini ısıtan ve kamuoyunda da sıkça tartışılan Afgan mülteci konusu hakkında İYİ Parti lideri Akşener, değerlendirmelerde bulundu. “Avrupa’nın dediğini yapıp Türkiye’yi hendek etmek çok büyük bir basiretsizliktir” diyen Akşener gelmiş sığınmacılara düşmanlık etmenin ise yanlış olduğunu vurguladı.

Taliban’ın Afganistan’da yayılmasının ardından başlayan göç dalgası Türkiye’yi de etkiliyor. Afgan göçmenlerin Pakistan, İran ve Türkiye’ye gelmesi Türkiye’nin göçmen politikasını da yeniden gündeme getirdi. Bununla birlikte ABD’nin “ABD İçin Çalışan Afganlar ve Ailelerine Yönelik Göçmen Kabul Programı”na ilişkin açıklamaları da Türkiye’de siyaset arenasını ısıttı.

Ayrıca Bolu Belediyesi’nin de mültecilerin faturalarına zam yapması da tartışılan farklı bir nokta oldu.

Kastamonu’da esnaf ziyaretleri sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bolu Belediye’sinde alınan yabancılara yönelik su faturasına 10 kat zam kararı ile ilgili olarak ne düşündüğü sorusunu yanıtladı.

Göç dalgasında bizi neler bekliyor?

Akşener, 2001’de Dışişleri Bakanlığı’nın talebi ile Avrupa Parlamentosu’nun göçmenlerin geçiş yeri olarak görülen Türkiye’yi hendek yapmak üzere getirdiği kararı engellemeye gönderildiğini hatırlatarak, göç dalgasının yıllardır olduğunu bundan sonra da olacağını belirtti

“Türkiye’deki göçmenlere düşmanlık yapmak yanlış ama bu göç meselesinin Türkiye’yi hendek haline getirdiği Avrupa ile olan anlaşmalar neticesi de bir gerçek” diyen Akşener sözlerine şöyle devam etti:

“Benim yapmaya çalıştığım şey şudur, ayrışma noktalarını gol atalım diye bu kadar derinleştirirseniz Türkiye zarar görür. Ben muhalefet partisi genel başkanıyım duvardan duvara çarparım ama bugün doğru değil. Sığınmacıların Türkiye’ye hurra yapması yanlıştır.

Gönder beni Beşar Esad ile konuşayım

Avrupa’nın dediğini yapıp Türkiye’yi hendek etmek çok büyük bir hainliktir, basiretsizliktir. Ama o gelmiş sığınmacılara da düşmanlık etmek de yanlıştır. Ben iki yıl evvel Sayın Erdoğan’a seslendim, sen gitmiyorsun gönder beni Beşer Esad ile ben konuşayım da Suriyeli sığınmacıları memleketlerine can güvenliği içerisinde gönderelim. Ne yaptılar? Kulaklarının üzerine yattılar.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri