Ana SayfaTürkiyeMeral Akşener: Sıkı dur Sayın Erdoğan Başbakan geliyor

Meral Akşener: Sıkı dur Sayın Erdoğan Başbakan geliyor

Grup toplantısında konuşan İYİ Parti lideri Meral Akşener, “Sıkı dur Sayın Erdoğan Başbakan geliyor” sözleriyle hükümete net mesajlar gönderdi.

Akşener’in konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

“Uzunca bir süredir bu kürsüden enerjide dışarı bağlılığımızı azaltmak için yenilenebilir enerjiye yatırım yapalım diyoruz. Bu doğrultudaki projelerimizi anlatıyoruz ama iktidar oralı bile olmuyordu ki nihayet geçen hafta Sayın Erdoğan’ın 6 yıl gecikmeli kararıyla Paris İklim Anlaşması Meclis’imizde onaylandı.

Hatırlayın; biz Paris İklim Anlaşması’nı acilen onaylayın dediğimizde ‘Paris Anlaşması’nı temel alıp Doğu Akdeniz’deki faaliyetlerimizi hedef alacaklar. Türkiye daha zor durumda kalacak’ demişlerdi. Peki ne değişti de Sayın Erdoğan bir anda 180 derece dönmeye karar verdi? Aslında Paris İklim Anlaşması’nın ne bizim Doğu Akdeniz’deki hedeflerimizle ne de Türkiye üzerinde oynanan o büyük oyunlarla ilgisi vardı. BM Zirvesi’nde Sayın Erdoğan’ın etrafa şirin gözükmesi gerekiyordu. O da ata ata böyle bir adım attı. Bu kadar basit. Ve tüm bu yalpalamanın sonucunda Sayın Erdoğan’ın kişisel kaprisleri yüzünden memleketimizin çok önemli 6 yılı heba oldu. Ne diyelim geç olsun güç olmasın. Ama madem anlaşma onaylandı, o zaman buradan kendisine bazı sorular sormak istiyorum. Sayın Erdoğan, bu anlaşmanın gerekliliklerinin farkındasın değil mi? İklim krizi şakaya gelmez. -Mış gibi yapmaya hiç gelmez. Öyle hemen her işte yaptığın gibi dostlar alışverişte görsün mantığıyla bakanlık ismi değiştirmekle iş bitmez biliyorsun değil mi?

Mesela biz doğa ve kültür turizmini yeniden canlandıracağız. Peki ya sen doğamızı katleden Kanal İstanbul saçmalığından vazgeçecek misin?

Sayın Erdoğan kürsüden eseceğine çık bu sorulara cevap ver. Veremezsin. Anlattığın masallar Adıyamanlı kardeşlerimin sorularına cevap olmuyor. Bol bütçeli lüks etkinliklerde caka satacağına önce git milletin derdini çöz. Bak benden söylemesi; kısa zamanda çözdün çözdün. Çözemedin koltuk gidiyor haberin olsun. Çünkü İYİ Parti Allah şahit gümbür gümbür geliyor. Gittiğimiz her yerde millet bizi çağırıyor. Sandıkları patlatmaya milletimin iradesini yeniden iktidar yapmaya geliyoruz.

Ortaklarınla sürdürdüğünüz sefaya son verip hizmet nasıl yapılırmış ülke nasıl yönetilirmiş cümle aleme göstermeye geliyoruz. Bu ucube sistemin devri artık bitti. Sıkı dur Sayın Erdoğan Başbakan geliyor.

Öyle bir ucube sistemle karşı karşıyayız ki. Bugün Sayın Erdoğan sadece Türkiye Cumhuriyeti’ni yönetmiyor. Aslında onu da yönetemiyor da hadi neyse. Kendisi aynı zamanda Varlık Fonu’nun başı olarak, Ziraat Bankası’nı Halk Bank’ı Vakıf Bank’ı da o yönetiyor. Borsa İstanbul’u da yönetiyor, Botaş’ı ETİ Maden’i de yönetiyor. THY’yi, Turkcell’i, Türk Telekom’u da yönetiyor. Kendisi kumara karşı ama şans oyunlarını da at yarışlarını da o yönetiyor. Şeker fabrikalarına gıcığı var, çay üreticilerine de gıcık ama neredeyse düşman diyebiliriz Türk Şeker’i de ÇAYKUR’u da o yönetiyor. Hatta ekonomiden gram anlamıyor ama İstanbul Finans Merkezi’ni de yine o yönetiyor. Evet maalesef tüm bu kurumların imza yetkilisi Sayın Erdoğan.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri