Ana SayfaTürkiye"Sözde cumhurbaşkanı" tartışmasına Meral Akşener de katıldı: Bu iğrenç dili başlatan Erdoğan’dır

“Sözde cumhurbaşkanı” tartışmasına Meral Akşener de katıldı: Bu iğrenç dili başlatan Erdoğan’dır

Meral Akşener sözde cumhurbaşkanı tartışmasını yorumladı. Akşener "Bu sert, iğrenç dili başlatan Sayın Erdoğan’dır" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun sarf ettiği ‘sözde cumhurbaşkanı’ sözlerine bir açıklama da Meral Akşener’den geldi. Akşener gazetecilerin sorularını yanıtlarken tartışmayı “Bu sert, iğrenç dili başlatan Sayın Erdoğan’dır” ifadeleriyle değerlendirdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul’un Avcılar ve Beylikdüzü ilçelerinde esnafı ziyaret etti. Ziyareti sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Akşener, “sözde cumhurbaşkanı” tartışmalarına değinerek “Bu sert, kötü, iğrenç dili başlatan Sayın Erdoğan’dır. İYİ Parti olarak bu gündemi reddediyoruz” diye konuştu.

Akşener: Anadolu’da bir söz vardır istediğini söyleyen istemediğini duyarmış

“Balık baştan kokarmış. Anadolu’da bir söz vardır istediğini söyleyen istemediğini duyarmış diye. Bütün bunları başlatan; bu sert, kötü, iğrenç dili başlatan Sayın Erdoğan’dır. Bir türlü Ak Parti Genel Başkanlığı’ndan sıyrılıp hepimizin cumhurbaşkanı olmayı istemedi, yapmadı ve böyle bir tavra girmedi. Şimdi herhalde bir 15- 20 gün bu kavga devam eder. Bir algoritma var Türkiye’de. FETÖ’cü, sonra darbe, sonra hain, şimdi de sözde oldu. Etti dört algoritma. Dön baba dönerek bunları konuşmaya devam edeceğiz. İYİ Parti olarak bu gündemi reddediyoruz. Bu gündem basın emekçilerinin derdini anlatmıyor, bu gündem gezdiğimiz esnafın derdine bir çare getirmiyor. Bu pis çirkin iğrenç dil dönüyor, dolaşıyor sahibini buluyor bumerang gibi. Israrla bu tavrı bu dili bu davranışı reddetmeye devam edeceğiz ki sizleri konuşabilelim diye”.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri