Ana SayfaTürkiyeMeral Akşener: Türkiye partili Cumhurbaşkanlığı sistemini daha fazla taşıyamaz

Meral Akşener: Türkiye partili Cumhurbaşkanlığı sistemini daha fazla taşıyamaz

Akşener, “Bu sistem kimseye yaramadı” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiye’nin partili Cumhurbaşkanlığı sistemini daha fazla taşıyamayacağını belirterek çıkışın “İyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sistem” olduğunu ifade etti.

Akşener, yaptığı açıklamada, yeni yıla dair görüş ve değerlendirmelerde bulundu.

2021’in ülkeye, millete sağlık, huzur ve mutluluk getirmesi temennisinde bulunan Akşener, ülkenin en önemli sorunlarından birinin, gerçek gündemin konuşulmaması olduğunu, milletin gerçek gündeminin, ekonomi, hayat pahalılığı, işsizlik, salgın, kadına yönelik şiddet olduğunu kaydetti.

Türkiye’nin yapay gündemleri konuşmak zorunda bırakıldığını ve son günlerde yeniden ısıtılan başörtüsü meselesinin bunlardan biri olduğunu ifade eden Akşener, “Siyasetini, sıkıştıkça sarıldığı ‘Başörtülü bacım’ sözü üzerine bina edenlerin, ‘vitrin süsü’ sözüyle geldikleri nokta, tek kelimeyle ibretlik” değerlendirmesinde bulundu.

“EKONOMİ DUVARA TOSLATILDI”

Türkiye’nin ekonomik sorunlarına değinen Akşener, “faiz sebep, enflasyon sonuç” diye ucube bir teoriyle, ekonominin duvara toslatıldığını belirtti.

Ekonominin patronunun güven olduğunu her fırsatta dile getirdiklerini vurgulayan Akşener, “Bu kafa değişmedikçe, ne reform olur ne kalkınma olur ne de milletimizin derdine çözüm bulunur. Reform yapabilmek için, önce milletin halini görmek, derdini önemsemek gerekir. Milleti, düşünmek ‘önce millet, önce memleket’ demek gerekir” ifadesini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,700TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri