Ana SayfaTürkiyeMeral Akşener'den Doğu Perinçek'e tarihi ayar: Devletin d'sinden haberi bile yok

Meral Akşener’den Doğu Perinçek’e tarihi ayar: Devletin d’sinden haberi bile yok

Merla Akşener Doğu Perinçek açıklamasıyla gündem yarattı. Akşener, Perinçek'in devletin d'sinden bile anlamadığını belirtti.

Bir ara ordunun manevi babası olarak lanse edilen Doğu Perinçek’e Meral Akşener’den unutulmaz bir ayar geldi. Karar TV’de Elif Çakır ve Taha Akyol’un sorularını yanıtlayan Meral Akşener, FETÖ tartışmaları hakkında konuşurken Türkiye’de devleti çok fazla kutsayan arkadaşlarımızın devletin d’sinden haberi yok. İki kişi devletin bana doğru bilgi vermeyeceğini iddia etti, biri Sayın Özdağ biri, Doğu Perinçek, bu çok ilginç” ifadelerini kullandı.

Meral Akşener’den FETÖ iddialarına yanıt

İYİ Parti’den ihraç edilen İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın iddiaları sorulan Akşener, “Sayın Özdağ hakkında çok fazla bir şey konuşmadım. Hiçbir arkadaşımız hakkında incitici bir söz söylemedim, her istifa eden arkadaşımızın canımızı yaktığını ifade ettim. İstifa bir irade beyanıdır o kişileri seçen seçmenle kişiler arasındaki ilişkidir” dedi.

Biri Perinçek diğeri Ümit Özdağ

“Sayın Özdağ benimle görüşmeye geldi, fezlekesinden dolayı grup başkanı olmak istediğini söyledi ben de ‘hayır’ demedim. Buğra Kavuncu’nun FETÖ’cü olduğunu söyledi ve gitti. Sonra aradım kendisini siz bana elinizdeki belgeleri bilgileri getirin ben gereğini yapacağım. Çünkü biz bu FETÖ meselesinden o kadar haksızlığa uğradık ki. Benim için devlet önemlidir ama millet hepsinden önemlidir. Hayatım boyunca önce millet önce devlet demişimdir. Sayın Aytun Çıray bir teklifle geldi. Dedi ki; “Biz bu indirilen sayıyı hem MİT’e hem emniyete soralım FETÖ ile bağlantısı var mıdır diye”, biz de onayladık ve soruldu. Bu isimlerin içinde bir tane FETÖ çıkmadı.

Bir pazar günü Sayın Özdağ geldi anlattı bana belge bilgi yok sadece anlattı ben de bir A4 kâğıt çıkardım tek tek yazdım. ‘Nereden aldınız bu bilgileri? ‘MİT’ten aldım, askeriyeden jandarmadan aldım’ dedi. Bu servis yapan alanları aradım ve kurumlardan çıkmış olduğu iddia edilenleri sordum. Türkiye’de devleti çok fazla kutsayan arkadaşlarımızın devletin d’sinden haberi yok. İki kişi devletin bana doğru bilgi vermeyeceğini iddia etti, biri Sayın Özdağ biri, Doğu Perinçek, bu çok ilginç. Devlet yalancı mı? Devlet veremeyeceği bilgiyi söyler. Bana İçişleri Bakanlığı’ndan aldım deseydi ben Sayın Süleyman Soylu’yu da arardım. İspat et diyorsunuz ispat edemiyorsunuz. Bu demokrasi değildir. Sayın Özdağ elindeki bilgileri çıkıp mahkemeye vermek zorundadır.”

 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri