Ana SayfaTürkiyeMeral Akşener'den Erdoğan'a: Görevin milletin hakkını söke söke almak

Meral Akşener’den Erdoğan’a: Görevin milletin hakkını söke söke almak

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in gündeminde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'söke söke alırlar' sözleri vardı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in gündeminde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘söke söke alırlar’ sözleri vardı. Akşener çocuk tacizine konu olan Elmalı duruşmasına da gündeminde geniş şekilde yer verdi.

Akşener’in açıklamalarından satır başları şöyle:

“Elmalı Davası denilen hukuk rezaletinden bahsetmek istiyorum. Tutuklu yargılamayı olağanlaştıranlar konu 2 küçük çocuğumuza yapılanlar olunca tutuksuz yargılamayı tercih etmişler. Bu kararda pay sahibi olan herkesi Allah’a havale ediyorum. Faillerin aramızda geziyor olması kabul edilemez. Başta Adalet Bakanı olmak üzere iktidarı uyarıyorum. Milletin adalet duygularıyla oynamayın.

İstanbul Sözleşmesi

Sayın Erdoğan bir gece ansızın aklına esip İstanbul Sözleşmesi’nden çıkmak isteyince hukuk süreci başlattık. Sayın Erdoğan bu gittiğin yol yol değil. Sırf senin gönlün olacak diye Türk devletine zarar vermeye hakkın yok. Kadınların mücadelesi benim mücadelemdir. Bu mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz. Sonuna kadar ‘İstanbul Sözleşmesi yaşatır’ demeye devam edeceğiz. Sonunda bu çirkin zihniyet değil, biz kadınlar kazanacağız.

Milyonlarca öğrenci

Milli Eğitim Bakanı’na sesleniyorum. Siz bu öğrencilere neden gıcık oluyorsunuz? 1,5 yıldır zorluklarla eğitimlerine devam etmeye çalışan 2,6 milyon gencin önüne konulan sınavın bu kadar zor olmasının nedeni nedir? Niye intikam alıyorsunuz, ne yaptılar size? Salgın şartlarından derinden etkilendiler.

Devletten beklenen bu durumu tersine çevirecek düzenlemeler yapmasıdır. Siz soruların formatlarını değiştirmeyi, sınavı iyice zorlaştırarak öğrencileri adeta cezalandırmayı tercih ettiniz. Böyle vicdansızlık olur mu? Yazıklar olsun hepinize. Öğrencilerimizi adeta cezalandırmayı tercih ettiniz. Yazıklar olsun. Eğitimzede gençlerimizi yürekten kutlamak istiyorum. İktidarın onlara reva gördüğü zorluklara rağmen ellerinden geleni yaptılar.

Kanal İstanbul itirazı

Sayın Erdoğan, Kanal İstanbul’a karşı durduğumuz için ‘Boş konuşuyorlar, tahkim yoluyla o parayı söke söke alırlar’ dedi. Bunu söyleyen bu ülkenin cumhurbaşkanı. Meğerse tahkimin avukatıymış. ‘Sizden’ dediği kim? milletin ta kendisi. Erdoğan tarafını seç. Milletin adamı mı olacaksın yoksa lobilerin adamı mı olacaksın? Karar ver.

Uluslararası hukukta ‘tiksindirici borç’ diye bir kavram var. Bu kavram dış borç alan ve milleti için harcamak yerine kendi için kullanana liderler için kullanılır. O borç liderin kişisel harcaması olarak kabul edilerek, o kişiden tahsil edilmesini söyler. Danışmanlar ne yapacak acaba? Bir borcun tiksindirici borç olarak kabul edilmesi için 3 şart var. 1, borcu veren kişinin bilgilendirilmesi. 2, borcun halkın rızası dahilinde alınmamış olması. 3, borcun halkın menfaati için kullanılmaması.

Kanal İstanbul projesine dahil olmak isteyenleri bir kez daha uyarıyorum. Bu tiksindirici borcu milletimizden değil, Recep Tayyip Erdoğan’dan alacaksınız. Bizden kapik işlemez. Geçmişte Ekvador ve Haiti’de yaşanan benzer süreçlerin nasıl sonuçlandığını incelemenizde fayda var.

Onların tek derdi koltuklarını korumak ve 5’li çetenin kasasını doldurmak. Nitekim milletimiz ağır ekonomik krizle mücadele ederken maalesef sayın Erdoğan ve arkadaşları bambaşka hesapların peşinde. Milletimizin varlıklarını yabancılara peşkeş çekmek. Haziran ayı enflasyonunun açıklanmasıyla maaş artışları belli olacak. Yılbaşında yüzde 3 artış yapılmıştı. Çalışan ve emeklilerimizin maaşları enflasyon kadar artıyor, o da TÜİK’in makyajlı rakamlarıyla yapılıyor. Emeklilerimizin sesine kulak ver, onları açlığa mahkum etme.

Kısa çalışma ödeneği

(Kısa Çalışma Ödeneği hakkında) Bu ay sonunda bitiyor. Milyonlarca çalışanımız bu haktan yararlanıyor. Bu durum milyonlarca vatandaşımızı işsizlik tehlikesiyle karşı karşıya bırakıyor. Kısa çalışma ödeneğinin tamamı işçilerimizin hakkı olan işsizlik sigorta fonundan ödeniyor. İşçinin parasını işçiden esirgemeyin.
Sayın Erdoğan milletimiz kan ağlıyor. Türkiye’nin her köşesinden aynı şikayetler yükseliyor.

İYİ Parti iktidarında işlerin nasıl hızla düzeleceğinin formüllerinden birini anlatacağım. Biz Türkiye’ye huzur getirmeye yemin ettik. İşte bugün o yeminlerimizden birini yerine getiriyoruz. Bugün yolsuzluğu nasıl bitireceğimizi açıklıyoruz. Bugün siyasi tarihimizde Türkiye adına büyük kaynak yaratacak Artagan’ı açıklıyoruz.

Türkiye’nin çok büyük bir potansiyeli var. mAsıl sorunumuz hızla gelişen dünyaya ayak uyduramayan vasat siyasettir. Artagan, nihai çözümü ortaya koyuyor. Artagan ile başka bir Türkiye mümkün.
Son dakika haberinin ayrıntıları hazırlanıyor…

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri