Ana SayfaTürkiyeMeral Akşener'den Gelecek Partisi Genel Merkezine ziyaret

Meral Akşener’den Gelecek Partisi Genel Merkezine ziyaret

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Gelecek Partisi Genel Merkez binasına 'hayırlı olsun' ziyaretinde bulundu

İYİ Parti lideri Akşener, geçtiğimiz ay hizmete sokulan ve aynı zamanda İYİ Parti Genel Merkezi’ne de çok yakın bir noktada bulunan Gelecek Partisi Genel Merkez binasına hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Burada Gelecek Partisi Genel Başkan Ahmet Davutoğlu ile Genel Başkan Yardımcıları Selim Temurci, Ayhan Sefer Üstün ve Selçuk Özdağ tarafından karşılanan Akşener ve İYİ Parti heyeti ile Gelecek Partisi kurmayları yaklaşık iki saat süren bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmenin ardından kameralar karşısına geçen iki genel başkanın gündeminde geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan ve adeta gündemi sarsan ABD Başkan adayı Biden’ın açıklamarı ile ülkenin içinde bulunduğu ekonomik durum vardı.

Akşener ve Davutoğlu’nun açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle:

Meral Akşener

Burada evimizde gibi ağırlandık. Sayın Davutoğlu ve arkadaşlarına teşekkür ediyorum.

Gelecek Partisi kurulmadan önce bana sorulduğunda yeni siyasi partiler konusunda son derece olumlu baktığımı söylemiştim. Hala aynı yerdeyim.

Sayın Davutoğlu’nun da önerisiyle Biden’ın hadsiz söylemelerine karşı ortak tutum teklifini olumlu gördük. Başta AK Parti olmak üzere Meclis’te grubu bulunan partilere de bu öneriyi götüreceğiz.

Biden; hadsiz, yanlış, çirkin bir açıklama yapmış ama Trump da Sayın Erdoğan’a ahmaklık yapma diyerek iğrenç bir mektup yazdı. O iğrenç mektubu alıp ceplerine koydular. Sonra bir baktık kanka olmuşlar.

Dışişleri Bakanlığı uyuyacak, Sayın Çavuşoğlu’na tek kelime edilmeyecek, sonra vay efendim muhalefet ne yapıyor? Bu, Fahrettin Altun’un haddi de değildir, hakkı da değildir.

Atanmış bir arkadaşın siyasetçiye diskur çekmesi, ayar vermesi en hafif tabiriyle hadsizliktir, gerisini söylemeyim. Patronu verecek cevabı. Habire memurlar konuşuyor…

Sayın Davutoğlu da ben de ilçe ilçe geziyoruz. Vatandaşlar ‘açız’ diyor. Kimsenin gündeminde ‘Biden’ yok.

Ahmet Davutoğlu

Ülkede krize yol açan politikalara söz konusu olduğunda ortak bir tavır geliştirmemiz gerekiyor. Biz iktidarı yıpratmak için değil Türkiye’ye yol göstermek için siyaset yapıyoruz.

Madem ki ‘dış mihrak’ diye bir hayaletten bahsediliyor… Joe Biden’ın açıklamalarıyla bu dış mihrak bulundu. Ortak bir açıklama için Sayın Akşener’e de çağrıda bulundum. Türkiye’ye dönük her türlü müdahaleyi mandacılık olarak görürüz.

Sayın Erdoğan ve Çavuşoğlu henüz bir açıklama yapmadı ama muhalefet yaptı. Kulaklar var duymuyorlar, gözleri var görmüyorlar.

Şu anda verilen kredilerle yalancı bir bahar yaşanıyor. Birkaç ay sonra bu krediler ödenemediğinde bankaların bir krize girmesi olası.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri