Ana SayfaTürkiyeMeral Akşener'den gündem sarsan sözler: Süleyman Soylu ile Devlet Bahçeli birlikte mi...

Meral Akşener’den gündem sarsan sözler: Süleyman Soylu ile Devlet Bahçeli birlikte mi çalışıyor?

Süleyman Soylu'nun Anayasa Mahkemesi Başkanı hakkındaki sözleri, Devlet Bahçeli'nin açıklamalarıyla başka bir noktaya evrildi. Meral Akşener de bir açıklama yaptı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan hakkındaki sözleri, dün Devlet Bahçeli’nin açıklamalarıyla bambaşka bir noktaya evrildi. İyi Parti lideri Meral Akşener, “Süleyman Soylu ile Devlet Bahçeli birlikte mi çalışıyor” diye sordu.

Hatırlanacağı gibi Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün de dün bir açıklama yapmış ve Bahçeli Soylu’yu sahiplenirken AK Parti’deki fay hatlarını da derinleştirmek istiyor demişti.

Akşener’den Soylu ve Bahçeli iddiası

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Anayasa Mahkemesi yeniden yapılandırılmalı” açıklamasını değerlendirdi. Anayasa Mahkemesi tartışmalarını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun başlattığını anımsatan Akşener, “Soylu ve Bahçeli birlikte bir çalışma mı yapıyor?” diye sordu. 

Akşener, partisinin TBMM’deki kapalı grup toplantısı öncesinde basın mensuplarının sorularını cevapladı. Akşener, “Biz bu konuyu anlamaya çalışıyoruz. Önce Sayın Soylu, Anayasa Mahkemesi’nin şahsında bir tartışma başlattı. Dün Sayın Bahçeli’nin beyanını okudum. Burada anlayama çalıştığımız şey şu; Sayın Soylu ve Sayın Bahçeli birlikte bir çalışma mı yapıyorlar, yoksa AK Parti ve Sayın Bahçeli bir çalışma mı yapıyor, onu anlamaya çalışıyoruz” dedi.

Akşener, parti içinde yaşanan tartışmaların hatırlatılması üzerine de “Bizim derdimiz memleket meselesi. Derdimiz işsizlik, mutsuz gençler. Dolayısıyla iç meselelerimizle Türkiye’yi meşgul etmeyi doğru bulmuyorum” ifadelerini kullandı.

Neler olmuştu?

AYM’nin ‘Şehirler arası yollarda gösteri ve yürüyüş yapılamaz’ hükmünü iptal etmesinin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada, “Ana caddelerde, sokaklarda özgürce yürüyüş hakkının ortadan kaldırılmasını onayladınız. Polis koruması almana gerek yok. Bisikletinle işe git gel bakalım. Anayasa Mahkemesi Başkanı’na söylüyorum kendi arabamla tek başına gitmeye ben varım sen var mısın?” ifadelerini kullanmıştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri