Ana SayfaTürkiyeMeral Akşener'den Sedef Kabaş'a destek

Meral Akşener’den Sedef Kabaş’a destek

Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş’a Meral Akşener’den destek geldi.

İYİ Parti lideri Meral Akşener, sosyal medya hesabında paylaştığı bir Çerkes atasözü nedeniyle gözaltına alınıp tutuklanan Sedef Kabaş hakkında açıklama yaptı. Akşener, Erdoğan’ın yıllar önce okuduğu şiir yüzünden hapse girdiğini hatırlatarak, ‘Dünün mağdurları bugünün mağrurları oldu. Nereden nereye..”ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, gazeteci Sedef Kabaş‘ın “Cumhurbaşkanı’na hakaret” suçlamasıyla tutuklanmasına tepki gösterdi. Erdoğan’ın yıllar önce okuduğu şiirde geçen, “Minareler süngü, kubbeler miğfer. Camiler kışlamız, müminler asker” sözleri yüzünden 1999 yılında Pınarhisar Cezaevi’nde hapis yatmasını hatırlatan Akşener, “Şiirden hapse giren dünün mağdurlarının, atasözü söyleyenleri hapse atan mağrurlar haline geldiği günlerden geçiyoruz.” dedi.

“AZ KALDI MERAK ETMEYİN BU ZİHNİYET GİDECEK”

Twitter’dan paylaşım yapan Akşener, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 24 yıl önce okuduğu şiir sonrası “halkı sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge farklılığı gözeterek kin ve düşmanlığa tahrik ettiği” gerekçesiyle tutuklanmasına işaret ederek, “Şiirden hapse giren dünün mağdurlarının, atasözü söyleyenleri hapse atan mağrurlar haline geldiği günlerden geçiyoruz. Nereden nereye… Ama az kaldı, hiç merak etmeyin. Bu zihniyet gidecek, Türkiye’ye yeniden adalet gelecek. Sedef Kabaş yalnız değildir” ifadelerini kullandı.

NE DEMİŞTİ?

Sedef Kabaş’ın TELE1’deki programda, “Çok meşhur bir söz vardır. Taçlanan baş akıllanır diye. Ama görüyoruz ki gerçek değil. Ya da tam tersi bir söz vardır. Büyükbaş hayvan bir saraya girdiği zaman o kral olmaz. O saray ahır olur” ifadelerini kullanmıştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri