Ana SayfaDünyaMerkel: Türkiye'nin AB'ye üye olabileceğini sanmıyorum

Merkel: Türkiye’nin AB’ye üye olabileceğini sanmıyorum

Görev süresi dolmak üzere olan Merkel, "Türkiye'nin AB'ye üye olabileceğini sanmıyorum" sözleriyle gündem yarattı.

Görev süresi dolmak üzere olan Merkel, “Türkiye’nin AB’ye üye olabileceğini sanmıyorum” sözleriyle gündem yarattı.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye’nin AB üyeliği konusunda “Türkiye’nin AB’ye üye olabileceğini sanmıyorum” dedi. Merkel, Suriyeli mülteciler konusunda ise “Türkiye, Suriyeli mülteciler konusunda çok iyi iş yapıyor. Türkiye ile bu anlaşmanın sürmesini istiyorum” ifadelerini kullandı.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye’nin Avrupa Birliği (AB) üyelik sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin AB ile yaptığı anlaşma kapsamında Suriyeli mültecileri kabul etmesini öven Merkel, “Ankara ile daha yakın ilişki istiyorum” dedi.

Merkel’den AB ve Türkiye açıklaması

Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne üyeliğiyle ilgili karamsar ifadeler kullanan Merkel, “Türkiye’nin AB’ye üye olabileceğini sanmıyorum” dedi. Merkel, ayrıca “Türkiye, Suriyeli mülteciler konusunda çok iyi iş yapıyor. Türkiye ile bu anlaşmanın sürmesini istiyorum” ifadelerini kullandı.

Kıbrıs gerilimi

Ankara-Atina hattında son dönemde tırmanan Kıbrıs gerilimi ile ilgili açıklama yapan Almanya Başbakanı Angela Merkel, tarafların anlaşabileceği yönünde umudunun olduğunu söyledi.

Gazetecilerle sohbet eden Merkel, “Türkiye ile Yunanistan’ın Kıbrıs üzerindeki adımları ilişkiyi zor bir hale getirdi. Farklılıkları çözmek için sabretmek gerekecek. İki ülke arasında yaşanan bu gerilim cesaretimizi kırmadı” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,682TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri