Ana SayfaTürkiyeMersin Büyükşehir Belediyesi'nden açıklama: Bize yasak olan, AK Partili bir belediye için...

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden açıklama: Bize yasak olan, AK Partili bir belediye için serbest bırakılmış ve hizmet olarak sunulmuştur

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın FETÖ ve PKK benzetmelerine yanıt verdi.

Erdoğan, belediyelerin yardım toplama, ekmek dağıtma gibi yaptığı çalışmalara ilişkin bir açıklama yapmış ve şu ifadeleri kullanmıştı. “CHP’li belediyeler ne yapıyor? Cumhurbaşkanlığını, Sağlık Bakanlığı’nı, İçişleri Bakanlığı’nı, diğer bakanlıkları, valiliği, kaymakamlığı hiçe sayarak kendi başlarına yardım toplamaya, ekmek dağıtmaya, hastane kurmaya, benzeri işler yapmaya kalkışıyorlar. Asli işlerini yürütemeyen CHP’li belediyelerin ısrarla ve salgınla mücadele kurallarını hiçe sayarak giriştikleri bu tür faaliyetlerin amacı halka hizmet vermek değil, şov yapmaktır. Özellikle İstanbul, Adana ve Mersin belediyelerinin hafta sonu uygulanan yasak sırasında sergiledikleri tavrın başka hiçbir izahı yoktur.”

Belediyemizin her koşulda bütün olumsuzluklara rağmen verdiği hizmeti, yaptığı her uygulamayı FETÖ ve PKK gibi örgütlerle ilişkilendirmek kabul edilemez

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada “Vatandaşlarımızın bu sıkıntılı süreci aşması için gösterdiğimiz samimi katkı ve çalışmalar bundan sonra da devam edecektir. Belediyemizin her koşulda bütün olumsuzluklara rağmen verdiği hizmeti, yaptığı her uygulamayı FETÖ ve PKK gibi örgütlerle ilişkilendirmek kabul edilemez. Her fırsatta millet iradesine vurgu yapan Sayın Cumhurbaşkanı’nın milletin oylarıyla seçilmiş belediye başkanları için böyle bir ifade kullanması ise asla kabul edilemez. Bizlerin vatan ve millet sevgisi sorgulanamayacağı gibi, ülkemiz için gece gündüz demeden fedakarca çalışanların emeği de yok sayılamaz.” ifadelerine yer verildi.

Bize yasak olan, AK Partili bir belediye için serbest bırakılmış ve hizmet olarak sunulmuştur

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, çifte standart uygulandığı söylenirken, “Genelgede, ticari ekmek satış ve dağıtımları dışındaki ücretsiz ekmek dağıtımı, sadece Vefa Sosyal Destek Birimleri’ne verilmiştir. Bunun bir diğer anlamı ise hiçbir belediyenin ücretsiz ekmek dağıtımı yapamayacağıdır. Biz de genelgeye bağlı kalarak, halka ücretsiz ekmek dağıtamayacağımızı duyurduk. Ancak, genelgeye rağmen ücretsiz ekmek dağıtımını gerçekleştiren, üstelik bunu ulusal bir haber kanalında canlı yayına katılarak açıklayan AK Partili Akdeniz Belediyesi olmuştur. Görülmektedir ki bize yasak olan, AK Partili bir belediye için serbest bırakılmış ve hizmet olarak sunulmuştur.” denildi.

https://www.mersin.bel.tr/haber/basin-bulteni

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri