Ana SayfaTürkiyeMersin Tabip Odası: Şehirde günlük vaka sayısı 300’ü aştı

Mersin Tabip Odası: Şehirde günlük vaka sayısı 300’ü aştı

Mersin Tabip Odası, şehir genelinde günlük koronavirüs vaka sayısının 300’ü aştığını ve aktif hasta sayısının bin 200’den fazla olduğunu açıkladı.

Mersin Tabip Odası Başkanı Mehmet Antmen, ülke genelinde 36 hekim ve 72 sağlık çalışanın hayatını kaybettiğini hatırlatarak, bunlardan 2’sinin Mersin’de olduğunu paylaştı.

Salgına karşı iktidarın aldığı önlemlerin yetersiz olduğunu kaydeden Antmen, “Toplumsal önlemleri ekonomiye ve turizme kurban ederek, toplumsal hareketliliğin kısıtlanmasına dair hiçbir önlem almayan, kalabalık alanları kapatma konusunda hiçbir karar almayan, Ayasofya’da 350 bin kişilik gösteri yapan, toplu taşıma araçlarındaki önlemleri gevşeten iktidarın ve Sağlık Bakanı’nın her gün televizyona çıkıp; maske, mesafe ve hijyen açıklamaları yapmasının çok yetersiz olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu.

SAHADAN GELEN BİLGİLER VAHİM

Cumhuriyet’te yer alan habere göre sahadan aldıkları bilgilerin vahim olduğunu dile getiren Antmen, “Günlük 300’den fazla yeni vakanın görüldüğü, aktif hasta sayısının 1200’den fazla olduğu ve hastalığı kapmış 200’den fazla sağlık çalışanının olduğu bir şehir oldu Mersin. Biz bir yandan vatandaşlarımıza önlemleri gevşetmemeleri için uyarıda bulunurken diğer yandan Sağlık Bakanlığı’na, Mersin Valiliği’ne ve Mersin İl Sağlık Müdürlüğü’ne alınması gereken toplumsal önlemlerde sorumluluğun kendilerinde olduğunu hatırlatıyoruz” diye seslendi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri