Ana SayfaTürkiyeMersin Üniversitesi’nde yöneticilerin işsiz çocuk ve yeğeni kalmamış

Mersin Üniversitesi’nde yöneticilerin işsiz çocuk ve yeğeni kalmamış

Mersin Üniversitesi’ndeki eş-dost atamaları Meclis gündemine taşındı.

Mersin Üniversitesi’ndeki eş-dost atamaları Meclis gündemine taşındı. Üniversitedeki akraba kadrolaşması öyle bir boyuta ulaşmış ki, neredeyse yönetici olan herkese ‘akraba kadrosu hakkı’ tanınmış.

Mersin Üniversitesi’nde Rektör Ahmet Çamsarı ve diğer yöneticilerinin çocukları ve yeğenlerini üniversitedeki çeşitli idari görevlere getirmesi TBMM gündemine taşındı.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, atamaları ‘akıl dışı” diye niteledi.

Başarır, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yanıtlanması istemiyle TBMM Başkanlığı’na verdiği soru önergesinde, Mersin Üniversitesi’ndeki bazı idari görevlendirmelere dikkat çekti. Üniversite yöneticilerinin akrabalarının kadrolarını sıralayan Başarır, üniversitede ‘akıl dışı atamalar’ yapıldığını belirtti. Başarır, Kadın doğum uzmanı Prof. Dr. Faik Gürkan Yazıcı’nın Denizcilik Fakültesi dekanlığına atanmasını örnek gösterdi.

DENİZCİLİK FAKÜLTESİNE KADIN DOĞUM UZMANI

Mersin Üniversitesi’nde ‘akıl dışı atamalar’ yapıldığını belirten Vekil Başarır,

“Örneğin; Kadın doğum uzmanı Prof. Dr. Faik Gürkan Yazıcı Denizcilik Fakültesi dekanlığına atandı. Denizcilik Fakültesine daha sonra Harita Mühendisi Prof. Dr. Murat Yakar atandı.

Doktor Öğretim Üyesi Yücel Uysa, 2016 yılında Aile Hekimliği Anabilim Dalı’ndan Yabancı Diller Yüksekokulu’na Müdür olarak atandı.

Prof. Dr. Taşkıner Ketenci, 2018 yılının ilk ayında Fen – Edebiyat Fakültesi Sistematik Felsefe ve Mantık Anabilim Dalı’ndan Devlet Konservatuvarı Müdürü olarak atandı.

Makine Mühendisliği Bölümüne, Ziraat Fakültesi mezunu Doç. Dr. Bahadır Sayıncı 2018 yılında atandı ve bölüm başkanı olarak görev yapmaktadır.

Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Bölümüne, Kimya mezunu Doç. Dr. Mehmet Çabuk 2019 yılında atandı” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri