Ana SayfaTürkiyeTürkiye'nin nabzı anketi AK Parti için büyük hüsran

Türkiye’nin nabzı anketi AK Parti için büyük hüsran

AK Parti'nin oyu kararsızlar dağıtılmadan ilk kez yüzde 30'un altına indi. İşte Metropoll'ün AK Parti için açıkladığı o anket sonuçları.

AK Parti’nin oyu kararsızlar dağıtılmadan ilk kez yüzde 30’un altına indi. Türkiye’nin en ünlü anket şirketlerinden Metropoll’ün açıkladığı sonuçlar AK Parti açısından büyük hüsran.

Ankette İYİ Parti’nin oy oranı yüzde 8.6, HDP yüzde 8.5, MHP ise yüzde 7.9 oldu.

AK Parti’nin oyu ilk kez yüzde 30’un altında

MetroPoll’ün ekim ayı anketine göre AK Parti oyları ilk kez yüzde 30’un altına düşerken kararsızlar ve protesto oy kullanacağını belirtenlerin toplam oranı yüzde 20’nin üzerinde çıktı.

Metropoll Araştırma Şirketi’nin gerçekleştirdiği Türkiye’nin Nabzı Ekim 2020 anketi, Covid-19 salgınının başından bu yana AK Parti’nin oylarında yaşanan düşüşün devam ettiğine işaret etti.

Türkiye’de erken seçim tartışmaları sürerken MetroPoll, anketinde ‘Bu pazar milletvekili seçimi olsa hangi siyasi partiye oy verirsiniz?’ sorusunun yöneltti.

Ankete göre, AK Parti oy oranı ilk kez yüzde 30’un altına düşerek, 28.5 olurken, CHP’nin oy oranı ise yüzde 17.2’de kaldı.

Oy oranındaki düşüşün, ‘AK Parti’nin yerini başka bir siyasi hareketin almakta olduğu anlamına gelmediği’ belirtilen ankette, Türkiye siyasetinde özellikle ekonomik zorlukların seçmenlerin yaklaşımında değişime yol açtığı ve kararsızların oranının hiç olmadığı kadar yükseldiği belirtildi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri