Ana SayfaTürkiyeBir yanda milletin diğer yanda AK Parti ve Erdoğan'ın çıkarları! İşte Kanal...

Bir yanda milletin diğer yanda AK Parti ve Erdoğan’ın çıkarları! İşte Kanal İstanbul anketi

MetroPOLL'ün araştırmasına göre büyük bir çoğunluk Kanal İstanbul'u istemiyor. Yani bir yanda milletin çıkarları diğer yanda AK Parti ve Erdoğan'ın çıkarları.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kısa süre önce bir temel atma töreniyle Kanal İstanbul için ne kadar kararlı olduğunu dosta düşmana gösterse de anketlerden bunun tam tersi çıktı. MetroPOLL’ün araştırmasına göre büyük bir çoğunluk Kanal İstanbul’u istemiyor. Yani bir yanda milletin çıkarları diğer yanda AK Parti ve Erdoğan’ın çıkarları.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın temel atma törenini gerçekleştirdiği tartışmalı Kanal İstanbul projesine ilişkin MetroPOLL’ün yayımladığı ankete göre, vatandaşların yüzde 48,6’sı Kanal İstanbul’un yapılmasını doğru bulmuyor.

Kanal İstanbul istenmiyor

Sonuçlara göre, “Kanal İstanbul’un yapılmasını doğru bulmuyorum” diyenlerin oranı yüzde 48,6 oldu. Projenin yapılmasını doğru bulduğunu söyleyenleri ise yüzde 37,6’lık kesim oluştururken, “Fikrim ya da yanıtım yok” diyenlerin oranı da yüzde 13,8 oldu.

Cumhur İttifakı’nda Kanal İstanbul çatlağı

Parti bazında bakıldığında ise AK Parti’nin yüzde 13,2’si, MHP’nin de yüzde 36,8’i, Kanal İstanbul’un yapılmasını doğru bulmadığını belirtti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri