Ana SayfaTürkiyeTarihte yok! MHP'nin oylarında yüzde 55'lik kayıp!

Tarihte yok! MHP’nin oylarında yüzde 55’lik kayıp!

MetoPoll'ün son araştırmasına göre siyasi partiler arasındaki en büyük erime MHP'de gerçekleşti. Kararsızlarla birlikte MHP'nin yüzde 55.3'lük bir kaybı var.

MetoPoll’ün son araştırmasına göre siyasi partiler arasındaki en büyük erime MHP’de gerçekleşti. Kararsızlarla birlikte MHP’nin yüzde 55.3’lük bir kaybı var.

MetroPOLL Araştırma’nın halka “Bu pazar seçim olsa önceki seçimde oy verdiğiniz partiye tekrar oy verir misiniz?” sorusunu yönelttiği ankete göre, iktidar kanadında en çok kan kaybeden MHP oldu.

Erken seçim tartışmalarının gündemde olduğu şu günlerde MetroPOLL Araştırma, halka “Bu pazar seçim olsa önceki seçimde oy verdiğiniz partiye tekrar oy verir misiniz?” diye sordu. Anket sonucuna göre en çok seçmen kaybeden parti Milliyetçi Hareket Partisi (MHP).

Araştırmaya göre, bu pazar milletvekili seçimi olsa 24 Haziran 2018 seçimlerinde oy verdiği partiye oy vereceklerin dağılımı şöyle:

• 24 Haziran’da oy verdiğim partiye oy veririm: Yüzde 61
• Başka bir partiye oy veririm: Yüzde 15.8
• Kararsızım: Yüzde 8,3
• Fikrim yok: Yüzde 7,0
• Muhalefet kanadından en çok kan kaybedenler: SP ve CHP

En çok kaybeden MHP

İktidar kanadında en çok seçmen kaybeden parti MHP. Daha önce MHP’ye oy veren yüzde 51,6 “Başka bir partiye oy veririm” dedi. Kararsız ve fikri olmayanlarla beraber MHP’nin seçmen kaybı yüzde 55,3.

AK Parti seçmeninin yüzde 11’i başka bir partiye oy vereceğini söyledi. Kararsız ve fikri olmayanlarla beraber AK Parti’nin toplamda seçmen kaybı yüzde 25,1 oldu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri