Ana SayfaTürkiyeMetropoll yeni araştırmasını yayınlandı! Sonuçlar AK Parti için endişe verici

Metropoll yeni araştırmasını yayınlandı! Sonuçlar AK Parti için endişe verici

Kamuoyu araştırmalarıyla tanınan Metropoll Araştırma Şirketi son verileri açıkladı. Buna göre Türkiye’nin yüzde 78’e yakın bir kısmı geleceğinden endişe duyuyor. Türkiye için daha mutlu bir gelecek hedefiyle yola çıkan AK Parti, ülkeyi derin bir umutsuzluğa ve çaresizliğe sürüklemiş görünüyor.

MetroPOLL’un yaptığı son araştırmada, ülkede son günlerde artış gösteren siyasi kutuplaşma ve gelir dağılımdaki eşitsizlik, vatandaşların gelecek konusunda endişeli olduğu ortaya çıktı.

MetroPOLL Araştırma Şirketi, yaptığı son anket sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı. MetroPOLL vatandaşlara, geleceğe dair bir soru yöneltti. Gerçekleştirilen ankette, vatandaşların geleceğinden endişe duyduğu ortaya çıktı.

Türk halkı geleceğinden endişeli

Ülkede son günlerde artış gösteren siyasi kutuplaşma, gelir dağılımdaki eşitsizlik Türkiye’deki vatandaşları gelecek konusunda endişeye kapılmasına neden oldu. Yapılan araştırma, Türkiye’deki gelecek kaygısını tekrardan gözler önüne serdi. Sosyal yabancılaşmanın, gelir dağılımının bozulması, Türk insanının umutsuzluğa kapıldığını gözler önüne serdi.

MetroPOLL, vatandaşlara “Gelecekten endişeye ediyorum” ifadesini iletti. Vatandaşların verdiğini yanıtlara göre, yüzde 77.7 bu fikri katıldığını belirtti. İfadeye katılmayanların oranı yüzde 20.1 olarak ortaya çıkarken, ‘fikri yok’ diyenlerin oranı ise yüzde 2.2 görünüyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,697TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz