Ana SayfaTürkiyeArabistan bayrağının yanında küçük Türk bayrağı! Görüşmeye damga vuran bayrak detayı

Arabistan bayrağının yanında küçük Türk bayrağı! Görüşmeye damga vuran bayrak detayı

Mevlüt Çavuşoğlu'nun Suudi Arabistanlı mevkidaşı Ferhan ile bir görüşme gerçekleştirirken küçük Türk bayrağıyla servis edilen fotoğraf tartışma yarattı.

Mevlüt Çavuşoğlu’nun Suudi Arabistanlı mevkidaşı Ferhan ile bir görüşme gerçekleştirirken küçük Türk bayrağıyla servis edilen fotoğraf tartışma yarattı.

Özbekistan’da Suudi mevkidaşı Faisal bin Ferhan’la bir araya gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun görüşmesinde Türk bayrağı detayı dikkat çekti. Mayıs ayındaki görüşmede toplantı salonunda iki ülkenin de büyük bayrağı bulunurken, dün yapılan görüşmede salonda yalnızca büyük Suudi Arabistan bayrağı olduğu, küçük bir Türk bayrağının sehpaya yerleştirildiği görüldü.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te düzenlenen ‘Orta ve Güney Asya: Bölgesel Bağlantısallık, Sınamalar ve Fırsatlar’ adlı konferans kapsamında dün ve önceki gün bir dizi önemli temasta bulundu.

Küçük Türk bayrağı tartışması

Çavuşoğlu’nun ikili görüşmeleri arasında Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faisal bin Ferhan’la gerçekleştirdiği buluşmada bayrak detayı öne çıktı. İki bakanın bir araya geldiği salonda büyük Suudi Arabistan bayrağı yer alırken, büyük Türk bayrağının olmadığı görüldü. Çavuşoğlu ve Ferhan’ın arasındaki sehpada küçük Türk bayrağına yer verilmesi dikkat çekti.

Öte yandan Taşkent’teki görüşmeyle ilgili Twitter hesabından bir paylaşım yapan Çavuşoğlu, Türk bayrağının yer almadığını gizleyen açıdaki bir kareyi paylaştı. Çavuşoğlu o paylaşımda, “Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faisal bin Ferhan ile yararlı bir görüşme gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı.

İki bakanın Mayıs ayında yaptığı görüşmede iki ülkenin bayrakları bu şekildeydi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bu görüşmeden önce Suudi mevkidaşı Ferhan’la 10-11 Mayıs’ta Suudi Arabistan’a yaptığı ziyarette bir araya gelmişti. Söz konusu görüşmede toplantı salonunda her iki ülkenin de büyük bayrağı yer almıştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri