Ana SayfaDünya'Mevlüt Çavuşoğlu beni engelledi' demişti! İşte Sonia Krimi gerçeği

‘Mevlüt Çavuşoğlu beni engelledi’ demişti! İşte Sonia Krimi gerçeği

Antalya’daki düzenlenen NATO toplantısında gündeme Fransız parlamenter Sonia Krimi ile Mevlüt. Çavuşolğu’nun atışması damga vurdu. Bilindiği gibi Fransa 24 Nisan’ı Ermeni soykırımını anma günü ilan etmişti. Mevlüt Çavuşoğlu toplantıda “Soykırım ve tarih konusunda Türkiye’ye ders verebilecek en son ülke Fransa’dır” deyince Fransız parlamenter Sonia Krim salonu terk etmişti.

Toplantıda söyleyemediklerini twitter’dan söylemeyi tercih eden Tunus asıllı Fransız parlamenter Sonia Krimi, Mevlüt Çavuşoğlu’nun kendisini engellediğini söyledi. Ancak kısa sürede Krimi’nin bu konuda da yanıldığı ortaya çıktı.

“Mevlüt Çavuşoğlu beni engelledi” diyen Sonia Krimi yine yanıldı

“Mevlüt Çavuşoğlu beni twitter’dan engelledi” diyen Sonia Krimi Çavuşoğlu’nun twitter adresini bile yanlış yazmış.

Sonia Krimi Çavuşoğlu’nun kendisini engelleyecek kadar ciddiye almış olabileceğini düşünmüş olabilir. Ancak Ç Çavuşoğlu hiçbir zaman Krimi’yi takip etmedi. Zaten Krimi’nin beni engelledi dediği hesap da Mevlüt Çavuşoğlu’na ait değil.

Sonia Krimi MevlutCavusolgu beni engelledi dedi ama gerçekten Mevlüt Çavuşoğlu’nun twitter adresi şu şekilde: MevlutCavusoglu

NATO toplantısında Tunus asıllı Fransız parlamenter ile atışan Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na tebrik üzerine tebrik yağarken bir övgü de Ahmet Hakan’dan geldi. Ahmet Hakan pazar günü Hürriyet’te yayınlanan yazısının büyük bölümünü Mevlüt Çavuşoğlu’nun Fransız parlamenter karşısında elde ettiği zafere ayırdı.

Fransa’nın 24 Nisan’ı “Ermeni soykırımını anma günü” ilan etmesi nedeniyle Türkiye – Fransa arasındaki gerginlik, dün Antalya’daki NATO Parlamenter Asamblesi Akdeniz-Orta Doğu Özel Grubu Ortak Toplantısı’na da yansımıştı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu “Soykırım ve tarih konusunda Türkiye’ye ders verebilecek en son ülke Fransa’dır” deyince Fransız parlamenter Sonia Krim salonu terk etmişti.

Ahmet Hakan “Fransız kibrini ilelebet susturmanın tek yolu” başlıklı bir yazıyla Mevlüt Çavuşoğlu’nun tavrına selam çaktı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,681TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz