Ana SayfaTürkiyeMHP Derince teşkilatının alçak paylaşımına Kocaeli basınından tepki yağıyor

MHP Derince teşkilatının alçak paylaşımına Kocaeli basınından tepki yağıyor

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'ın dün öğlen saatlerinde evinden aracına doğru ilerlerken beş kişilik bir grup tarafından silah ve sopalarla darp edilmesinin ardından MHP Derince ilçe teşkilatı saldırıyı destekler nitelikte bir paylaşım yapmıştı

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, dün öğlen saatlerinde cuma namazına gitmek için Ankara’daki evinden aracına doğru ilerlerken ellerinde silah ve sopa olan beş kişilik bir grubun saldırısına uğramıştı.

Özdağ’ın kafasına on beş dikiş atılırken kolunda da kırıklar tespit edildi. Özdağ, hala Balgat’ta bulunan Memorial hastanesinde müşahede altında tutuluyor.

Bu olayın üzerine MHP Derince teşkilatı ve İlçe Başkanı Zeki Omurca, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla saldırıdan duyduğu memnuniyeti dile getirmişti.

Kocaeli MHP Derince adlı Twitter hesabından yapılan paylaşımda “Nush ile uslanmayanı etmeli tekrir, tekrir ile uslanmayanın hakkı kötektir. Geleceği olmayan bir partinin genel bşk. yrd. yaptığı klavye kahramanlığı sonucu bu hale gelmiştir. Yapanların ellerine sağlık” ifadeleri kullanıldı.

Bu paylaşıma sosyal medyadan tepki yağarken Kocaeli yerel basını da paylaşımı gündeme taşıyarak kınadı.

Seskocaeli.com internet haber sitesi, paylaşımı “skandal” olarak nitelerken, Kocaeli Gazetesi de haberinde saldırganların desteklendiğini belirtti. Kocaeli Barış Gazetesi ise söz konusu Twitter hesabının kilitlenmesini “MHP’liler korktu kaçtı” şeklinde duyurdu. Enkocaeli.com adlı internet sitesi de paylaşımı kınayan nitelikte bir başlık atarak, haberinde “MHP’li başkandan saldırıya destek” ifadelerini kullandı.

Resim
Resim
Resim
Resim

Gelecek Partisi İletişim Başkan Yardımcısı Serap Çakır da Twitter hesabı üzerinden bir paylaşım yaparak Kocaeli basının üzerine düşeni yaptığını belirtti.

Çakır, paylaşımında şunlar söyledi: “MHP Derince İlçe Başkanı Zeki Omurca’nın,Genel Başkan Yardımcımız Sn Selçuk Özdağ’ın saldıraya uğramasına sevinen ve sosyal medya hesapları üzerinden destek veren paylaşımlarına karşılık Kocaeli basını gerekeni yaptı.Yapmaya da devam edeceklerdir. Şimdi herkes sustu”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,681TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri