Ana SayfaTürkiyeMHP'de Gelecek Partisi paniği

MHP’de Gelecek Partisi paniği

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Ayhan Sefer Üstün'ün idam konusundaki değerlendirmelerine yanıt verdi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün’ün Bahçeli’nin idam konusundaki çıkışına yönelik yaptığı değerlendirmelere ilişkin yorumlarda bulundu. Yalçın, kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamalarda Gelecek Partisi’ni Millet İttifakı’ndan yer kapmaya çalışmakla itham etti.

Ayhan Sefer Üstün, geçtiğimiz gün katıldığı TV5 yayınında MHP lideri Bahçeli’nin idam çıkışını değerlendirmiş ve MHP’nin AK Parti’nin içine el bombası attığını söylemişti.

O sözlere yanıt MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın’dan geldi. Yalçın, Gelecek Partisi’nin Millet İttifakı’ndan yer kapmaya çalıştığını öne sürdü. Kişisel Twitter hesabından Üstün’ün sözlerine yanıt veren Yalçın, ayrıca şunları söyledi:

Siyasi rüşvetten pay koparmaya çabalayan mikroskobik bir parti!

“Zillet ittifakı safında kendine yer edinmek için hak kazanmaya ve CHP’nin bol keseden dağıttığı siyasi rüşvetlerden pay koparmaya çabalayan mikroskobik bir partinin, Cumhur İttifakının ortakları arasındaki uyuma laf yetiştirmesi trajikomiktir.”

Yalçın, son derece bozuk bir üslupla yaptığı paylaşımı şu sözlerle sürdürdü: “Aklınca yeni efendisine dalkavukluk etme gayretinde olan bu kendini bilmez politikacı bozuntusunun ifadelerine bakınca sanırsınız, efendisinin kurduğu parti iktidardadır. Cin olmadan adam çarpmaya kalkan bu hadsizin geleceği olmayan partisi Meclise girdi de biz mi görmedik?”

Geleceği olmayan parti kim?

Yapılan bütün anketlerde AK Parti ile ittifak yapmadığı takdirde baraj altı kalması kesinleşen MHP’nin Gelecek Partisi kompleksi sona ermek bilmiyor.

MHP’li Semih Yalçın, Gelecek Partisi’ni siyasi rüşvet peşinde olmakla suçlarken partisinin baraj altında kaldığını ve ittifak ile ayakta kaldığını unutmuşa benziyor.

İktidarın açıktan ya da örtülü olarak ortağı olduğu her dönemde Türkiye’yi kriz batağına sokan MHP, vatandaş işsizlik, enflasyon ve hayat pahalılığı gibi problemlerle boğuşurken ortaya attığı idam gibi suni meseleler yerine iktidar partisini daha gerçek problemlerle yüzleştirirse hem daha faydalı olur hem de Yalçın’ın söylediği gibi mecliste olmayan bir partiye karşı kompleks içinde olmadığını kanıtlamış olur.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,692TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri