Ana SayfaTürkiyeMHP’den ihraç edilen Enginyurt, yargıya gidecek: Kimsenin ülkücülüğümü elimden alması mümkün değil

MHP’den ihraç edilen Enginyurt, yargıya gidecek: Kimsenin ülkücülüğümü elimden alması mümkün değil

AK Parti ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemir’li ye yönelik eleştirilerinin ardından Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, bayram sonrası yargı yoluna gideceğini açıkladı.

İhraç kararının ardından konuşan Enginyurt,“Kağıt üzerinde MHP’den ihraç edildik. 41 yıllık ülkücü hareket mensubuyum, hiç kimsenin ülkücülüğü elimden alması mümkün değil” dedi.

Cemal Enginyurt, ihraç kararının ardından Twitter’dan “İhraç edenler! Bir gün sıra size de gelir!” tepkisini göstermişti. Enginyurt, ihraç talebi ile MHP Disiplin Kurulu’na sevk kararının ardından ise Bakan Pakdemirli’ye yönelik sözlerinin ardından böyle bir gelişmeyi beklediğini vurgulamıştı.

Enginyurt, yaptığı diğer bir paylaşımda ise, “Allah razı olsun Sayın Devlet Bahçeli! İyi ki, halkımızın derdini söylediğim,Fındık üreticisin hakkını savunduğum,Orduluya sahip çıktığım için ihraç ettin. Liderimiz olarak seni sevdim, sevmeye devam edeceğim. Allah inanan ve doğru olanların yanındadır. Üzüldüm!Keşke helalleşseydik” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri