Ana SayfaTürkiyeMHP'den tevavüzcü Musa Orhan'ın bozkurt işareti yaptığı fotoğrafını kullanan Habertürk'e tepki

MHP’den tevavüzcü Musa Orhan’ın bozkurt işareti yaptığı fotoğrafını kullanan Habertürk’e tepki

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Batman'da genç kıza cinsel istismar davasında şüpheli olan uzman çavuş Musa Orhan'ın bozkurt işareti yaparken çekilen fotoğrafını kullanan Habertürk'e tepki gösterdi

Siirt’te 18 yaşındaki İpek Er’e tecavüz eden ve genç kızın ölümüne sebep olan uzman çavuş Musa Orhan hakkında Siirt 1. Ağır Ceza Mahkemesi tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkardı. Süreçle ilgili haber yapan Habertürk, şüpheli şahsın bozkurt işareti yapılırken çekilen fotoğrafını kullandı. MHP Genel Sekreteri Büyükataman, söz konusu habere kişisel Twitter hesabı üzerinden tepki gösterdi.

Büyükataman, Twitter üzerinden paylaştığı mesajında “HaberTürk TV, tecavüz zanlısı olan şahsın bozkurt işareti yaparken çekilmiş fotoğraflarını özellikle servis ederek iyi niyetli olmadığını bir kez daha göstermektedir. Dönem dönem camiamıza karşı gizli niyetler barındıran yayınlara imza atan HaberTürk TV’yi kınıyor, tertemiz Türk Milliyetçiliğini topluma kötü gösterme maksadından vazgeçmesini kanal yönetimine tavsiye ediyoruz.” ifadelerini kullandı.


MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman’ın bu çıkışından sonra Habertürk’ten özür geldi. Kanal spikerlerinden Mehmet Akif Ersoy, “Hadise benim yayınımda gerçekleşti. Katilin, hırsızın, gaspçının, tecavüz zanlısının herhangi bir siyasi görüş üzerinden haberinin paylaşılması kabul edilemez. Öncelikle asla bir kasıt olmadığını belirtmek isterim. Bahse konu fotoğraf derhal görüntülerden çıkarılmıştır. Kaldı ki bozkurt işareti sadece ülkücülerin değil tüm Türk dünyasının sembolleşmiş değerlerindendir. Bu nedenle işaretin bir suç haberinde kullanılmasının yanlışlığını kabul ediyor, haklı olarak incinen herkese üzüntülerimi ifade ediyorum.” diyerek durumdan duyduğu üzüntüyü belirtti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri