Ana SayfaTürkiyeMHP'li Baki Ersoy'dan Mansur Yavaş'a tehdit

MHP’li Baki Ersoy’dan Mansur Yavaş’a tehdit

Bugün, eski bakanlardan Zeki Ergezen'in cenazesi öncesinde trafiğe kapalı alana girmek isteyen MHP'li Erkan Haberal'ın şoförü, Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan bir güvenlik görevlisini arabayla ezmiş, olay sosyal medyanın gündemine oturmuştu. Haberal'dan ve MHP'den ardı ardına kan dondurucu açıklamalar gelirken, MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy ise konuya ilişkin yaptığı açıklamada doğrudan Mansur Yavaş'ı hedef alarak tehdit etti

Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen’in Hacı Bayram-ı Veli Camii’nde kılınan cenaze namazı öncesi MHP’li vekil Erkan Haberal’ın özel makam aracı trafik polisi ve özel güvenlik görevlileri tarafından araç girişinin yasak olduğu bölgeye alınmadı. Bu sırada gaza basan makam aracı şoförü, aracın önünde bekleyen güvenlik görevlisini ezdi. Görüntülere kendi hesabında yer veren MHP, ANFA güvenlik görevlisinin ‘eşkıyalık’ yaptığını savundu.

Cenazeye gelen MHP Ankara Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Erkan Haberal’a ait makam aracının trafik polisi, özel korumalar ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ANFA özel güvenlik görevlisi tarafından araç girişinin yasak olduğu bölgeye alınmadığı görüntülere yansıdı.

Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde trafik polisi ve özel güvenlik görevlisinin makam aracının önünde engel oluşturduğu görüldü. Bu sırada gaza basan şoför, özel güvenlik görevlisini ezdi. Görüntüler anbean kaydedildi.

MHP: ANFA Güvenlik kime taşeronluk yapıyor?

MHP’nin resmi sosyal medya hesabı, sosyal medyada dolaşan görüntüyü paylaşarak ‘ANFA Güvenlik kime taşeronluk yapıyor?’ sorusuyla birlikte şu ifadelere yer verdi;

“Yetkisi dahilinde olmayan yerde “eşkiya” gibi yol kesip, TBMM İdare Amiri’nin aracını durdurmak ve hatta şoförünü darp etmeye kalkışmak Ankara B.B’sine bağlı ANFA’nın görevi mi?”

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy: Ezer geçeriz!

Olaya ilişkin bir yorum da MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy’dan geldi. Ersoy, kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı doğrudan hedef aldı. Ersoy, tehditvari paylaşımında “Kıymetli İdare Amirimiz @HaberalErkan a yapılan hadsizliğe karşı özür dilemesi gereken makam @mansuryavas06 sensin..! Bizi sevmediğini,bu hareketleri kasıtlı yaptırdığını biz biliyoruz ve zaten bizde seni sevmiyoruz ama saygısızlık yapıldığı anda ezer geçeriz bunu da böyle bil..!” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,688TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri