Ana SayfaTürkiyeMHP'li Cemal Enginyurt'tan Sultan Vahdettin Han'a iğrenç hakaret: İhanetin sembolü

MHP'li Cemal Enginyurt'tan Sultan Vahdettin Han'a iğrenç hakaret: İhanetin sembolü

Milliyetçi Hareket Partisi Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Vahdettin İnce’yi hedef almak isterken skandal bir paylaşıma imza attı.

Gelecek Partili İnce’nin bir açıklamasına cevap vermek isterken tarihi bir skandalın parçası oldu. Gelecek Partisi’nin İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Vahdettin İnce’nin MHP ile HDP için her iki partinin de yasalara göre kurulmuş olduğunu belirten bir beyanatını Twitter üzerinden alıntılayarak “Gelecek Partisi Genel Başkan yardımcısı Vahdettin İnce,“HDP ne ise MHP de odur”demiş. Ismi bile ihanetin sembolü olan çukur adam! HDP ile MHP aynıdır demek için,ahlaki,siyasi ve fikri zayıf, bir TÜRK düşmanı olman gerekir. Geçmişiniz ney ki ,geleceğiniz ne olsun.Yazıklar olsun.” ifadelerini kullanan MHP’li Enginyurt, Sultan Vahdettin Han’ı ihanetin sembolü olarak nitelendirdi. Vahdettin İnce’nin açıklamalarını çarpıtan Cemal Enginyurt’un bozuk Türkçesi de dikkatlerden kaçmadı.

Gelecek Partili İnce’den ise MHP’li Enginyurt’a yanıt gecikmedi. “Hadi bana hakaret ettin ecdadından ne istedin.” diyerek Enginyurt’a seslenen Vahdettin İnce, “Bunu anlamamış, müktesebatı olan küfürler boca etmiş.” ifadesini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,683TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri