Ana SayfaTürkiyeHüseyin Sözlü'nün Şeyma Subaşı benzetmesi davalık

Hüseyin Sözlü’nün Şeyma Subaşı benzetmesi davalık

MHP’li Hüseyin Sözlü’nün benzetmede kullandığı Şeyma Subaşı metaforu tepkiyle karşılandı. Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini ikinci sırada tamamlayan Hüseyin Sözlü sosyal medya hesabından “Bilcümle taklacılar, Acun’dan boşanmış Şeyma gibi anında başka kucaklara atlayıp, üzerine bir de dava adamlığı adına habire vecizeler paylaşmazlar mı! Ahlak üzerine ahkam kesmezler mi!” deyince beklemediği bir tepkiyle karşılaştı.

Hüseyin Sözlü Şeyma Subaşı paylaşımını sildi

Hüseyin Sözlü belki mesajını yazarken Şeyma Subaşı’yı cinsiyetçi şekilde aşağılama amacı taşımıyordu ancak yine de tepkiler gelmeye devam etti. Son olarak MHP’li Hüseyin Sözlü, Şeyma Subaşı benzetmesi yaptığı mesajını silmek durumunda kaldı.

Şeyma Subaşı dava açıyor

Gazeteci Bilal Özcan Şeyma Subaşı’nın Hüseyin Sözlü’ye dava açmaya hazırlandığını belirtti. Şeyma Subaşı MHP’li aday Hüseyin Sözlü’nün twitter üzerinden yaptığı paylaşım üzerine harekete geçti. Subaşı’nın avukatı Emek Emre söz konusu paylaşımın kadına karşı şiddet içerdiğini ve hakaret suçu teşkil ettiğini belirterek yasal yollara başvuracaklarını açıkladı.

Avukatından Hüseyin Sözlü açıklaması

Şeyma Subaşı’nın avukatı Emek Emre, “Hüseyin Sözlü’nün müvekkilim Şeyma Subaşı hakkında yapmış olduğu sosyal medya paylaşımı üzerine bu açıklamayı yapma zarureti doğmuştur.

Önemle ve özellikle belirtmek isteriz ki, ilgili kişinin bu hareketleri, ülkemizin kanayan yarası olan kadına şiddet ve kadını hor görmenin açık bir uzantısıdır. Müvekkilim ve eski eşi Sayın Acun Ilıcalı, uzun yıllar süren mutlu beraberliklerine birbirlerine karşı saygıları çerçevesinde son derece medeni bir şekilde sonlandırmış ve hayatlarına devam etmişlerdir.

Özel hayatına saygı gösterilmesini istemek bir erkeğin olduğu kadar bir kadının da en doğal ve insani hakkıdır. Açıklanan bu nedenlerle müvekkilimin özel hayatına saygısızlık, kişilik haklarını ihlal ve şahsına hakaret eden ilgili şahıs hakkında tüm yasal yollara başvuracağımızı bildiririz.” diye konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz