Ana SayfaTürkiyeMHP’li isimden skandal! Davutoğlu’na hiç söylemediği sözler üzerinden hakaret yağdırdı

MHP’li isimden skandal! Davutoğlu’na hiç söylemediği sözler üzerinden hakaret yağdırdı

İzzet Ulvi Yönter, yaptığı skandal paylaşımla büyük tepki topladı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Fox TV’de katıldığı Çalar Saat programında İsmail Küçükkaya’ya Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Bahçeli’yi eleştiren çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Davutoğlu “Sayın Erdoğan’a soruyorum; Ülkeyi siz mi, sayın Bahçeli mi yönetiyor? Açıklayın bilelim Kimin istifasının kabul edilip, kimin istifasının kabul edilmeyeceğine küçük ortağınız karar veriyor, siz sadece uyguluyorsunuz. Size oy veren seçmenlerin hukukunu böyle mi koruyacaksınız?” cümlelerini kullanırken, MHP kanadından cevap geldi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, Davutoğlu’nun paylaşımını alıntılayarak yaptığı paylaşımda, Davutoğlu’nun hiç kullanmadığı sözleri sanki o kullanmış gibi alıntıladı ve bunun üzerinden Davutoğlu’na hakaretler yağdırdı.

Yönter, yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Eğer bir gün nefsi hesaplarımdan dolayı bana rüyamda dahi göremeyeceğim makamları altın tepsi de sunan adama ve o adamın davasına ve onunla yol yürüyenlerin sevgisine, muhabbetine ihanet edersem gelin yüzüme tükürün…” Yüzüne tükürülecek bu şahsın her sözü yalandır, iftiradır.

Yönter tırnak içinde güya Davutoğlu’nun geçmişte yaptığı bir açıklamayı paylaştığını iddia ederken, Davutoğlu’nun hiçbir zaman böyle bir açıklamada bulunmadığı ortaya çıktı.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Başçı, MHP’li Yönter’e, şu sözlerle tepki gösterdi:

Sağır duymaz uydurur! Genel Başkanımız Sn. Ahmet Davutoğlu’nun bu şekilde bir ifadesi yoktur ve ispata açıktır. İspat edemeyen yüzüne tükürülecek ahlaksız, yalancıdır.

Başçı, ayrıca şu ifadeleri kullandı:

Her havuç gösterene koşan karakterinizle,Dava arkadaşlarınızı bile utandırıyorsunuz.Tükürülecek surat arıyorsan aynaya bak gördüğün meymenetsiz surata tükür.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri