Ana SayfaTürkiyeMHP’nin Davutoğlu hazımsızlığı! ‘Serok Ahmet’ ne demek Semih Yalçın? İşte MHP'nin büyük...

MHP’nin Davutoğlu hazımsızlığı! ‘Serok Ahmet’ ne demek Semih Yalçın? İşte MHP’nin büyük çelişkisi!

Davutoğlu’nun Cumhuriyet gazetesine verdiği röportaj ses getirmeye devam ediyor. Davutoğlu’nun “İstiyorlar ki Kürtler bir partiye Türkler bir partiye oy versin” şeklindeki sözleri MHP’de büyük rahatsızlık yarattı.

Panikle ve özensiz bir dille yapıldığı belli olan yazılı açıklamada MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “Kürtler de MHP’ye oy veriyor. MHP’nin kimlik siyaseti sağlıklıdır” dese de Davutoğlu’nu ‘Serok Ahmet’ diyerek aşağılamaktan da geri durmadı.

Düşünün ki MHP’nin bir genel başkan yardımcısı  ‘Serok Ahmet’ sözleriyle etnik ayrımcılık yaparak Türkiye’ye yaşayan milyonlarca Kürt vatandaşla dilleri üzerinden alay ediyor. Belli ki MHP ve Semih Yalçın Davutoğlu’nun Anadolu’da, Doğu’da yaşayan Kürtlerle kurduğu temastan, iletişimden rahatsız. Davutoğlu’nu ‘Serok Ahmet’ sözleriyle kriminalize etmeye çalışıyorlar. 

“Mr. President”tan rahatsız olmam “Serok Ahmet”ten neden rahatsız olayım?

Profesör unvanlı Semih Yalçın, Davutoğlu’nun tezine karşı tezle karşılık vermek yerine hakareti, iftirayı tercih etti. Davutoğlu’na ‘tezgahçı’, ‘palavracı’ diyerek hakaret eden Semih Yalçın, neden MHP’nin hızla oy kaybettiğini, neden ilk seçimde baraj altında kalacağını hala yanıtlayamadı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri