Ana SayfaTürkiyeMiçotakis: Başkalarının aldığı kararların sonuçlarına biz katlanamayız

Miçotakis: Başkalarının aldığı kararların sonuçlarına biz katlanamayız

Dün İdlib’de Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yapılan kalleş saldırının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Güvenlik Zirvesi toplanmış, zirveden sığınmacılara Türkiye sınırlarının açılması kararı da çıkmıştı.

Bu kararın ardından gerek kara gerek deniz yoluyla binlerce mülteci Yunanistan’a doğru harekete geçti. Hem sınır kapılarında hem de Yunan Adalarına yığılan mülteciler Avrupa’ya geçmek için ilk durak olan Yunanistan’a geçmeye çalışırken Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’ten bir açıklama geldi.

Miçotakis, kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir açıklmayla, “Başkalarının aldığı kararların sonuçlarına biz katlanmayacağız. Suriye’de yaşanan trajedide herhangi bir payımız yok. Sınır güvenliğimizi artıyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Yunan Başbakan, önemli sayıda göçmen grubun Türkiye – Yunanistan sınırında toplandığını belirtirken ülkeye illegal şekilde girmeye çalıştıklarını söyledi. Miçotakis, Yunanistan’a yasa dışı şekilde girişlere izin verilmeyeceğini de sözlerine ekledi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri