Ana SayfaTeknolojiMicrosoft Chromium tabanlı Edge tarayıcısını kullanıma sundu

Microsoft Chromium tabanlı Edge tarayıcısını kullanıma sundu

Geçen yılın sonlarına doğru Microsoft, Edge tarayıcısına özel Chromium tabanlı bir sürüm geliştirmeye karar verdiğini açıklamıştı. Chromium tabanlı yapmasındaki amaç web geliştiricileri için çekiciliği artırmak ve Google Chrome gibi tarayıcılarda popüler uzantıların Microsoft Edge tarayıcısıyla uyumlu çalışmasını sağlamaktı.

Kararlı bir beta sürümü çıkacak

Kanarya ve Geliştirici sürüm adı altında 2 farklı sürümü kullanıcılara sunulacak. Kanarya sürümü her gün güncellenmesine karşın Geliştirici sürümü haftada bir kez güncellenecek. Yakında daha kararlı bir beta sürümü piyasaya çıkacak.

Chrome gibi tam senkronizasyon olacak

Microsoft aynı zamanda tam senkronizasyon desteği sağlayacak. Böylece Chrome tarayıcısındaki gibi sık kullanılanlar, yüklü uzantılar, geçmiş gibi özelliklerde tam senkronizasyon mümkün olacak. Kullanıcılar böylelikle mail hesabıyla senkronize ettikleri verilere diğer işletim sistemlerinde de kolaylıkla ulaşabilecek.

Performans artışı sağlayacak

Aynı zamanda Windows 10’la tam uyumlu çalışacak Chromium tabanlı Edge sürümü Verge’nin söylediğine göre 150 tane ek özellik ve Windows 10’da performans artışı sağlayacak.

MacOs ve diğer işletim sistemlerinde çıkacak

Şu anlık Kanarya ve Geliştirici sürümleri Windows 10 64 – bit ve İngilizce dilini destekliyor. Zamanla Microsoft’un diğer sürümleri Windows 8, 7 ve MacOs’a ek olarak Windows 10’un diğer sürümleri için de çıkacak.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz