Ana SayfaTürkiyeMilet ittifakında yoğun trafik! Karamollaoğlu'ndan CHP'ye flaş ziyaret

Milet ittifakında yoğun trafik! Karamollaoğlu’ndan CHP’ye flaş ziyaret

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, kurmaylarıyla birlikte CHP’ye ziyarette bulundu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu toplantının ardından ortak açıklama yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Genel Merkezi’nde Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve beraberindeki heyetle bir araya geldi.

“Güzel bir toplantı gerçekleştirdik” diyen Kılıçdaroğlu, görüşme için teşekkürlerini sundu. Karamollaoğlu da görüşmeleri devam ettireceklerini belirtti.

KILIÇDAROĞLU’NDAN ‘SİYASİ CİNAYETLER’ SORUSUNA YANIT

Son dönemde çok tartışılan ‘siyasi cinayetler’ ile ilgili soruyu yanıtlayan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“Daha neler olacak neler; bunlar iyi günleriniz.’ Bu sözler tehdit değil midir? Bu söz ne anlama geliyor; herhalde sevgi, kucaklama anlamına gelmiyor. Bu sözler herhalde “Saldırı karşısında savcılar harekete geçmeli” anlamına gelmiyor. Başka bir cümle daha; üstelik bunu il başkanları toplantısında söylüyor Sayın Erdoğan: ‘Ülkenin yönetimine talip olduklarını söylemekten vazgeçmelerinin kendileri için daha iyi olacağını da hatırlatmak istiyoruz.’ Allah aşkına ülkeyi yönetmek onların tekelinde mi? ‘Ülkeyi yönetme amacından vazgeçin’ diyor. Bu soruların cevabını verdi mi acaba Sayın Erdoğan. Bu 2 cümlenin anlamı nedir? Devleti yöneten bir kişi açıkça siyasi partileri; ‘Ülkeyi yönetmekten vazgeçin, bunlar daha iyi günler’ diyerek tehdit ediyor. Ne yaparlarsa yapsınlar, ülkenin huzurunu bozacak hiçbir davranış bizden yana olmayacaktır. Biz halkımızı sükunete davet ediyoruz. Büyük sıkıntılar yaşıyorsunuz biliyoruz ama bunları aşacağız. İnşallah iktidar değişecek ve memlekete huzur gelecek.”

‘BİZ SURİYE’YE NİYE GİRDİK?’

Teröre ve terör örgütlerine hep birlikte karşı çıkmak zorundayız. Sorun nereden kaynaklanıyor? Biz Suriye’ye neden girdik? Soçi’de Sayın Erdoğan ne konuştu? Meclis’in, bakanların bilgisi yok. Siz bana soru soruyorsunuz. Bu sorunun muhatabı aslında Erdoğan değil mi? Suriye’de iki askerimiz yakılırken yakılma talimatını veren IŞİD militanı tutuklanmışken kim serbest bıraktı? Serbest bırakılması için kim araya girdi? Çok soru var; Türkiye yönetilmiyor, Türkiye savuruluyor.

Suriye politikasının yanlışlığı iki egemen gücün Suriye’de konuşlanmasıdır. Türkiye’nin de bu süreçte başlangıçta koçbaşı olarak kullanılmasıdır. Erdoğan kullanıldı ve Suriye bu hale geldi.

3600 EK GÖSTERGE

3600 ek göstergeyi Erdoğan’a yaptıracağım. Ben bunu 2018’den beri söylüyorum. Sadece polise değil; sağlık çalışanlarına, imamlara, hapishanedeki görev yapan memurlara hepsine 3600 ek göstergeyi vermeli.

İşi zamana bırakarak unutturmaya çalışıyor ama biz unutturmayacağız. Ek göstergeyi mutlaka parlamentodan çıkaracağız.

SADAT İDDİALARI

Harp Okulu mülakatlarını SADAT’ın düzenlediği iddiası

Doğru bilginin Genelkurmay Başkanlığı’ndan gelmesini bekliyoruz.

Karamollaoğlu, basının sorularını yanıtlıyor:

Genelkurmay Başkanlığının açıklamaları önemli. Biz Türkiye’de yaşanan birçok menfiliğin yanında siyasi gerginliği ortadan kaldırmazsak ülkede huzur olmaz. Ekonomide, dış politikada problem var. Bunların hepsi zaman içerisinde telafi edilebilir. ancak siyasi gerginlik siyasi parti liderlerinin üslubuyla ortadan kalkar. bu memleketimizin geleceği için önem taşıyor. Ortadoğu’da yaşadığımız sıkıntı malesef bugün ki iktidarın Amerika’nın Ortadoğu’daki emellerine hizmet edecek tarzda planlanmıştı. 2012’deki ABD’nin müdahalesine destek verilmesi bunun en önemli göstergesidir.

Saadet Partisi, Millet İttifakı’ndan ayrılacak mı?

İttifaklar ancak seçim mahalline girildikten sonra konuşulmalı. Bu genel bir kanaat. ‘Biz bir yerde ayrılıyoruz’ gibi bir netice çıkarılmamalı. Bugünkü Cumhurbaşkanlığı sistemi otoriter bir yapıya dönüştü. Ve böyle olacağını bildiğimiz için geçen seçim Cumhur İttifakı içinde bulunamayız dedik. Parlamenter sistem çalışmalarında partiler arasında görüşmelerin olması normaldir. Bir sistem değişecekse bu sistemin nasıl değişeceği konusunda siyasi partilerin çalışma yapması doğaldır.

ABD Başkanı’nın ‘Türkiye IŞİD ile mücadeleye zarar veriyor’ açıklaması

Suriye tek başına bir problem olarak görülmemeli. Irak’ta bunun içindedir. ABD’nin Büyük Ortadoğu Projesi’ni gerçekleştirmek için burada huzurun bozulmasını istiyor. Bütün terör örgütlerinin eninde sonunda ABD ile ilişkisi vardır.

ABD, İNGİLTERE VE FRANSA’DAKİ KUYRUKLAR…

Oradaki kuyruklar bizim de başımızda. Kuyruklar bizdeki gibi kuyruklarsa ne ala. ortada bir gerçek var ki dünyada etkilendi, Türkiye’de etkilendi. Fakat pandemi olmasa da Türkiye bu durumda. Sayın Erdoğan bin liralık bir alışveriş yaptı. Ne hikmetse onun içerisinde temizlik malzemeleri, et, süt gibi yiyecekler yok. En ucuzundan alırsanız ve o da bin lira olursa işimiz kötü demektir.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri