Ana SayfaTürkiyeMilletin parasıyla Umre ziyareti! Gökçek döneminin skandalları bitmiyor

Milletin parasıyla Umre ziyareti! Gökçek döneminin skandalları bitmiyor

Melih Gökçek döneminin üst düzey yöneticilerinin halkın parasıyla Umre ziyareti yaptığı ortaya çıktı. Yöneticilere eşleri de eşlik etti.

Gökçek döneminde, Ankapark’ın tanıtımı adı altında Cidde’deki Fuar için ihale yapıldığı ancak fuar kafilesinin büyük bir kısmının bir süre sonra Cidde’den ayrılarak Medine’ye gittikleri tespit edildi.

29 Ocak 2016 tarihinde davet usulü yapılan ihaleyi belediyeye ait Anket AŞ’nin kazandığı, ancak şirketin aynı gün 2 saat içerisinde işi alt taşerona ihale ettiği belirlendi. İhale içeriğinde 36 metrekarelik fuar alanı için 25 orta ve üst düzey bürokratın görevlendirildiği, bunlara 7 adet VİP araç tahsis edildiği ve 5 yıldızlı otellerde konakladıkları tespit edildi.

Dönüş biletleri de alındı

Yapılan organizasyona Belediye adına katılan Gökçek dönemi üst düzey bürokratlarına eşleri de eşlik etti. Dönüş biletlerinin tamamının, fuarın başlangıç tarihinden önce, 01 Şubat 2016 tarihinde, Cidde’ye 418 kilometre uzaklıktaki Medine üzerinden dönülecek şekilde alındığı ve gezinin iş kalemlerine yer verilmeyerek “organizasyon” adı altında tek kalemde fatura edildiği tespit edildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi kaynakları, fuar alanından çok uzakta, başka bir kentten dönüş biletlerinin alınmasının ve üst düzey bürokratlarının eşleriyle birlikte Suudi Arabistan’a gitmesinin “dini vecibeleri yerine getirmek maksatlı” değerlendirildiğini belirtti. İşin verildiği firma üzerinden üst düzey bürokrat ve eşlerinin hangi otel, şehir ve harcamalarda bulunduklarının ayrıntılı bir şekilde inceleneceği ve konuyla ilgili olarak soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,705TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri